Alergia – odkurzanie to wyzwanie?

Alergia – odkurzanie to wyzwanie?

Problem z klasycznymi, workowymi odkurzaczami polega na tym, że zanieczyszczenia często nie są całkowicie wchłaniane przez urządzenie – przeważnie są jedynie roznoszone. Większość alergenów, zamiast trafić do odkurzacza, zostaje uniesiona w powietrze, natomiast te, które zostały wchłonięte, mogą wydostać się przy wymianie worka

Odkurzacz nowego typu

Na rynku istnieją jednak odkurzacze nowego typu, które nie mają tych wad. Alergicy powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj filtra używanego w urządzeniu. Odkurzacze wysokiej klasy są zwykle wyposażone w filtr, który eliminuje aż do 99,97% zanieczyszczeń, często niewidocznych gołym okiem, tak jak w przypadku alergenów – tzw. filtr HEPA (High Efficiency Particle Arrestor). Przy wyborze nowego sprzętu należy zwrócić uwagę na to, czy w wyposażeniu znajduje się filtr HEPA czy filtr ,,typu HEPA”. Jedno słowo potrafi w tym przypadku zupełnie zmienić funkcjonalność dodatku – takie filtry nie spełniają restrykcyjnych norm, takich jak europejskie EN 1822, stawianych filtrom HEPA, co sprawia, że są o wiele mniej skuteczne.

Na co zwrócić uwagę?

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, czyszczenie odkurzacza, szczególnie przy wymianie worka, naraża nas na ponowny kontakt ze skumulowaną ilością kurzu, roztoczy i pyłków. Na rynku istnieją rozwiązania, które są w stanie częściowo uchronić nas przed tymi konsekwencjami – dostępne są specjalne worki antyalergiczne z powłoką wyposażoną w substancję, która nie pozwala bakteriom i grzybom na rozwój. Poza tym czyszczenie workowego urządzenia powinno odbywać się na zewnątrz, by nie dopuścić do ponownego rozprzestrzenienia się alergenów w mieszkaniu. Odkurzacz starego typu funduje nam więc sporo gimnastyki przy właściwej pielęgnacji – a możemy tego uniknąć. Najlepszym rozwiązaniem są odkurzacze wodne, wiążące brud i alergeny bezpośrednio z wodą, która później wylewana jest do kanalizacji – co eliminuje bezpośredni kontakt z zanieczyszczeniami.

Poza tym nie są one w stanie ponownie wydostać się z obiegu, tak jak w przypadku odkurzaczy workowych, co gwarantuje solidnie oczyszczone powietrze w mieszkaniu. Wszystko dzięki szczelnemu systemowi odkurzacza wodnego, w którym każda drobinka przechodzi przez układy wychwytywania zanieczyszczeń i filtry, w tym niemal stuprocentowo skuteczny HEPA. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie – jeśli wybrany odkurzacz posiada jakiekolwiek ujścia, to nieważne, w jakie systemy filtracji jest on wyposażony, ponieważ przy nieszczelności nie są one w stanie skutecznie działać. Jest to równoznaczne z wydostawaniem się alergenów z powrotem do otoczenia. Mimo wyposażenia w filtr HEPA, cały system nie spełnia jego standardów.

Nasza propozycja

Masz problemy z wyborem idealnego odkurzacza? Mamy jednego kandydata – odkurzacz wodny THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY, który poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii jest w stanie skutecznie rozprawić się nawet z najmniejszymi alergenami. Filtr wodny AQUA+ gwarantuje oczyszczenie powietrza aż w 99.9%. Opatentowane dysze Wet Jet System natryskują ściągnięty przez odkurzacz brud, wiążąc go w wodzie znajdującej się w pojemniku. W tym punkcie nie ma już szans na wydostanie się alergenów poza odkurzacz – a my możemy szybko usunąć zanieczyszczenia, wylewając je wprost do kanalizacji. Skuteczny system filtracji to niejedyna zaleta THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY. Jest to urządzenie wyposażone w funkcję prania – różnorodne końcówki dołączone do jego wyposażenia pozwalają na umycie nie tylko powierzchni, ale również tapicerki.

Dużą zaletą urządzenia jest to, że nie musimy już czekać, aż wyprane obiekty wyschną – odkurzacz od razu je osusza, wchłaniając pozostałą wodę do środka. Jest to prawdziwe multinarzędzie, które pozwala na jednoczesne odkurzanie, mycie i osuszanie, oszczędzając nasz czas i energię. Warto zwrócić uwagę na dołączone do niego akcesoria, które nie dają szans żadnej drobince kurzu – turboszczotka jest w stanie wyciągnąć najmniejsze zanieczyszczenia nawet z dywanu z długim włosiem; długa, 36-centymetrowa ssawka szczelinowa pozwoli nam na dostanie się do każdego kąta; szczotka z końskim włosiem delikatnie wyczyści parkiet, tak jak końcówka Aqua Stealth, wyposażona w nieprzepuszczającą alergeny ściereczkę z mikrofibry.

Niezwykle zwrotne kółka, długi kabel i rura ze stali nierdzewnej podnoszą komfort naszej pracy. Jego różowy kolor poprawi nam natomiast humor i zmotywuje do szybkiego rozprawienia się z tematem. A po odkurzaniu… powietrze jest świeże i delikatnie nawilżone. Można wreszcie odetchnąć!

Filmik przedstawiający mechanizm działania odkurzacza Thomas Aqua+, przedstawiony na modelu Pet&Family: http://www.idealnyodkurzacz.pl/multimedia/id/275/thomas-aqua-pet-family

Po więcej informacji oraz listę sklepów, w których możecie zakupić odkurzacz THOMAS AQUA+ ALLERGY&FAMILY, zajrzyjcie tutaj:http://www.idealnyodkurzacz.pl/odkurzacze-thomas/80/thomas-aqua-allergy-family/show

A R T Y K U Ł S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE