Sprężyny do trampoliny i inne przydatne akcesoria

Sprężyny do trampoliny i inne przydatne akcesoria

Kiedy zdecydujemy się na zakup trampoliny, powinniśmy zaopatrzyć się w wiedzę na temat poszczególnych elementów urządzenia. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać model, który spełni oczekiwania dzieci oraz dorosłych? A oprócz tego, warto przemyśleć dokupienie specjalnych akcesoriów. Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Sprężyny do trampoliny

Sprężyny do trampolin to popularna część wymienna. Wykonana zazwyczaj ze stalowego drutu ocynkowanego ma różne długości i średnicę – i to właśnie są dwa najważniejsze parametry, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu. Nie kosztują majątku (średnio ok. 20-30 zł), więc warto nabyć mały zapas przy okazji zakupu trampoliny – w razie naderwania będziemy mogli od ręki ją wymienić.
 

Siatki do trampolin

Siatka do trampoliny to jej zewnętrzna „obudowa”, która zabezpiecza przed wypadnięciem, a więc zwiększa bezpieczeństwo podczas zabawy. Większość trampolin ma wbudowaną siatkę, ale jeśli Twoja nie – możesz ją dokupić w dowolnym momencie. To również, podobnie jak sprężyny do trampolin, wymienny element.

Drabinki do trampolin

Drabinka do trampoliny przydaje się w tym momencie, kiedy stwierdzasz, że Twoje dziecko ma problem z bezpiecznym wchodzeniem i schodzeniem z trampoliny lub kiedy pojawiają się młodsi goście. Drabinę należy dobrać do wielkości trampoliny. To koszt ok. 50 zł.

Osłony sprężyn do trampolin

Osłony sprężyn, to obok siatki następny element zwiększający bezpieczeństwo zabawy na trampolinie. Podczas skakania łatwo o wypadek – na przykład uderzenia głową o sprężyny, co z pewnością nie jest miłym przeżyciem. Osłony wykonane zazwyczaj z wodoodpornego materiału PCV, likwidują ten problem.

Namiot do trampoliny

Namiot do trampoliny to nowość. Pozwala wygodnie przekształcić trampolinę w swojego rodzaju „domek”. Poza świetnym materiałem dla dziecięcych zabaw, namiot chroni przed deszczem oraz promieniowaniem UV, a odległość od ziemi sprawia, że jest w nim cieplej i bardziej komfortowo, niż w klasycznym namiocie. To świetny sposób na urozmaicenie zabawy.

Plandeka na trampolinę

Co zrobić z trampoliną, z której nie korzystamy – np. podczas wyjazdu? Oczywiście założyć na nią specjalną plandekę, dzięki czemu po powrocie nie będziemy musieli jej czyścić czy suszyć. Plandeka na trampolinę nie jest drogim dodatkiem (w granicach 50-80 zł), a jest przydatna w takim samym stopniu jak wymienne sprężyny do trampolin.

  Akcesoria do trampolin możemy podzielić na trzy kategorie:

  • części zamienne, które przydadzą nam się w przypadku uszkodzenia oryginalnych elementów;
  • akcesoria zwiększające bezpieczeństwo (jak osłony na sprężyny czy siatki);
  • oraz akcesoria, które urozmaicają zabawę, takie jak namiot.

Ceny akcesoriów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – warto więc przemyśleć zestaw, który zmieści się w naszym budżecie.

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE