Nie daj się jesiennej chandrze! Sprawdzone metody na jesienny spadek formy

Nie daj się jesiennej chandrze! Sprawdzone metody na jesienny spadek formy

Przesilenie jesienne to czas, gdy odczuwamy spadek formy i brak chęci do działania. Nie macie pomysłu jak się zregenerować? Poznajcie nasze sposoby i nie dajcie się chandrze!

toc

Kolor ma znaczenie

Polska jesień nie zawsze jest złota. Zdecydowanie częściej niż złoto towarzyszy jej wszechobecna szarość. Dlatego warto otoczyć się ciepłymi kolorami, które poprawią nam humor. Pomarańcz, czerwień lub głęboki róż wplecione do wnętrza przy pomocy dodatków (poduszek, ramek na zdjęcia, świec) na pewno pozytywnie wpłyną na nasz nastrój. Ten sposób tyczy się także garderoby. Wymieńmy czarny płaszcz na ten w rozgrzewającym kolorze, a zakładając go każdego ranka podświadomie się uśmiechniemy!

Małe grzeszki

Jesień to czas, gdy możemy przymknąć oko na małe, jedzeniowe grzeszki. A co najlepiej poprawia humor i pozytywnie wpływa na naszą psychikę? Oczywiście czekolada! Osłodź sobie deszczowe popołudnie sięgając po kakaowe Ciacho Dan Cake, wypełnione delikatnym, waniliowym kremem. Co więcej, czekolada zwiększa poziom endorfin w organizmie. A co za tym idzie? Wydzielamy więcej hormonów szczęścia, a spadek energii i zły nastrój mijają w oka mgnieniu.

Zrelaksuj się!

Jeśli masz gorsze dni, pozwól sobie na złapanie oddechu. Nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają, że uśmiech gości na twojej twarzy. Spotkania z przyjaciółmi, weekendowy wypad do kina, a może chwila tylko dla siebie? Wybór zależy od ciebie. Nie zapominaj też o ruchu. Zacznij od spaceru lub zabrania dzieci na basen – frajda dla całej rodziny gwarantowana! Znajduj pozytywy w swoim codziennym życiu, a zapomnisz o męczącej cię chandrze i świat od razu wyda się bardziej kolorowy.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE