Czas z przyjaciółmi – dlaczego jest ważny i jak go zaplanować?

Czas z przyjaciółmi – dlaczego jest ważny i jak go zaplanować?

Otaczający świat stale się rozwija, a coraz szybciej rosnący poziom cyfryzacji przenosi nowe obszary życia do wirtualnej chmury. Wzrost znaczenia technologii odbija się na codziennych relacjach z najbliższym, czy nawet zdrowiu, gdy kolejną godzinę spędza się przed komputerem. Niestety współczesny tryb życia sprzyja samotności, a trudno przecenić, jak duże znaczenie dla samopoczucia mają znajomości.

Dlaczego warto wyjść z domu, zamiast spędzać kolejne popołudnie we własnym towarzystwie? Jak zaplanować czas spędzony w gronie znajomych, żeby nie było w nim nudy?

Czy każdy potrzebuje przyjaciół?

Naukowcy porównują samotność z wypalaniem do dziesięciu papierosów każdego dnia w swoich skutkach na ludzkim zdrowiu. Nie chodzi jedynie o relacje romantyczne – psycholodzy zgodnie twierdzą, że każdy człowiek potrzebuje różnych rodzajów relacji, w tym także rodzinnych, czy przyjacielskich. Ci, którym ich nie brakuje, mniej chorują i wyżej oceniają swoje samopoczucie.

Akceptacja, poczucie przynależności do grupy lub społeczności, jak i regularne interakcje z drugim człowiekiem, są najlepszą ochroną przed skutkami postępu cywilizacyjnego, który tak wiele osób niemalże na stałe przykuwa do stanowisk komputerowych. Ludzie różnią się między sobą, w tym choćby podziałem na ekstrawertyków i introwertyków.
Ekstrawertycy mogą czuć dużą potrzebę odnalezienia się wśród innych ludzi. Introwertycy będą odczuwać ją słabiej, jednak nie oznacza to, że nie potrzebują oni rozmowy, akceptacji, czy zwykłej wymiany zdań z drugim człowiekiem.

Spotkania z przyjaciólmi

Gry planszowe – sposób na wspólne spędzanie czasu

Zamiast uskarżać się na przykre uczucie samotności, lepiej zmienić swoje nawyki i zaplanować nieco czasu spędzonego w gronie przyjaciół. Spędzanie większej ilości wolnego czasu ze znajomymi ma pozytywny wpływ na zaspokojenie podstawowych ludzkich potrzeb. Zyskującą popularność aktywnością na takie okazje są gry planszowe, które już dawno przestały być domeną prostej rozrywki dziecięcej.


Wiele gier planszowych nadaje się idealnie na imprezy czy spokojny odpoczynek ze znajomymi przy drinku, stąd coraz więcej lokali oferuje wypożyczenie dla klientów prostych pozycji idealnych do zabicia czasu w barze. Nie brakuje także zaawansowanych gier ze skomplikowaną fabułą albo pikantnych pozycji dla dorosłych.
Hobby to zyskuje coraz większą ilość fanów, a tytuły potrafią się momentalnie wyprzedawać z półek sklepowych. Ciekawe propozycje dla dorosłych, nie tylko do grania w gronie znajomych, ale także i z partnerem bądź partnerką, znaleźć można w sklepie EasyToys.

Gry planszowe - sposób na wspólne spędzanie czasu

Inną aktywnością są zorganizowane wieczory planszowe, na których gwiazdą zostają rozbudowane gry kooperacyjne, gdzie rozgrywka może trwać nawet kilka godzin. Tego typu aktywności pozwalają wzmacniać więzi między przyjaciółmi i są idealną okazją do poznania kogoś nowego, gdy grono grających się powiększa.

Wśród par natomiast coraz większą popularnością cieszą się gry erotyczne w tym zarówno subtelne pozycje idealne na nudne wieczory, jak i pikantne zabawy podkręcające atmosferę w sypialni. Warto dodać, że idealnym uzupełnieniem dla tego typu gier są również akcesoria, które można wykorzystać w pojedynkę, takie jak choćby flashlight.

Wspólne aktywności na świeżym powietrzu

Jak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie? Poprzez ruch na świeżym powietrzu! A jeśli do tego rodzaju aktywności dołączyć jeszcze towarzystwo znajomych, tak spędzony czas z pewnością pozytywnie wpłynie na humor.
Gdy na zewnątrz świeci słońce, warto wybrać się choćby na spacer, wycieczkę rowerową, czy piknik. Wycieczki górskie, wyjazdy nad jezioro, czy nawet mecze paintballa pozytywnie wpłyną na organizm, a wspólny czas ze znajomymi dodatkowo naładuje towarzyskie baterie pozytywną energią.

Wspólne aktywności na świeżym powietrzu

Jak zaplanować wspólną aktywność na świeżym powietrzu? Nie musi to być długi wyjazd z noclegiem. Wiele osób jest zgodnych co do tego, że nawet zwykłe spotkanie w parku bez dodatkowych planów może być mile spędzonym czasem. Chcąc dbać o swoje zdrowie, można zdecydować się także na wspólny jogging lub inną aktywność fizyczną.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *