Sprawdź, jak dobrać torebkę do figury

Sprawdź, jak dobrać torebkę do figury

Zwykle właśnie tymi czynnikami podyktowany jest nasz wybór. A czy zastanawiamy się nad tym, który model najlepiej pasuje do… sylwetki? Sprawdźmy, jak dopasować torebkę do figury – o czym pamiętać i czego się wystrzegać.

Torebka dla kobiet filigranowych

Panie o niskim wzroście z powodzeniem mogą nosić torebki niewielkich rozmiarów – kopertówki, listonoszki czy niewielkie kuferki. Takie modele nie obciążają sylwetki i sprawiają, że zachowane są odpowiednie proporcje.

Również torby średnich rozmiarów pasują do pań o niskim wzroście – mowa np. o średnich workach czy nawet shopperkach. Dobrym przykładem będzie shopperka marki Puccini.

shoperka-puccini.png

Niewysokie kobiety powinny za to unikać bardzo dużych torebek, ponieważ efekt może być nieco przerysowany, a torebka może sprawiać wrażenie, jakby lada moment miała przeważyć jej właścicielkę.

Przydatnym trickiem, który może optycznie dodać centymetrów właścicielce torebki, jest wyposażenie się w model z długimi frędzlami. Warto postawić także na torebki z długimi paskami lub łańcuszkami i o podłużnym kształcie. 

Torebka dla puszystych pań

W przeciwieństwie do kobiet o filigranowych kształtach, paniom wyposażonym w apetyczne krągłości pasują torebki przynajmniej średnich rozmiarów. Jeśli torebka będzie zbyt mała, może optycznie dodać kilka centymetrów lub kilogramów.

Panie o puszystych kształtach mogą oczywiście wybierać kopertówki czy listonoszki, jednak zdecydowanie lepiej postawić w takich przypadkach na wersję XL tych modeli.

Warto unikać także bardzo dużych toreb – szczególnie okrągłych i kwadratowych (np. ogromnych shopperów czy worków), ponieważ mogą one przytłoczyć sylwetkę. Nie poleca się także noszenia torebek na wysokości bioder. Za to torebka noszona na wysokości talii (zwłaszcza o podłużnym kształcie) zrównoważy proporcje sylwetki i optycznie ją wyszczupli.
 

Torebka dla wysokiej kobiety

Dla wysokich pań idealne będą duże, podłużne torebki. Szczególnie szczupłe, wysokie kobiety mogą zaszaleć i wyposażyć się torby największych rozmiarów. Warto za to unikać torebek w rozmiarze mini.

Posiadaczki szerokich ramion nie powinny decydować się na modele z krótkimi paskami, za to mogą wybrać torebkę, której pasek kończy się na wysokości bioder.

Torebka dla posiadaczek figury jabłka

Panie o figurze jabłka mają często szczupłe nogi i ręce oraz wąskie biodra, za to charakterystyczne są dla nich krągłości w okolicy brzucha. W takich przypadkach należy unikać noszenia torebki na wysokości talii, a zamiast tego postawić na modele, których paski lub łańcuszki kończą się na wysokości bioder, tak jak w przypadku listonoszki.
 

torebka-przez-ramie.jpg

Dla „jabłuszek” odpowiednie będą torebki o średnich rozmiarach. Warto za to unikać kopertówek w rozmiarze S oraz torebek w rozmiarze XXL.

Torebka dla pań o figurze gruszki

W przeciwieństwie do pań z figurą jabłka, posiadaczki sylwetki w typie gruszki mają zwykle okrągłe, szerokie biodra, za to wąskie ramiona i talię. W związku z tym torebkę najlepiej nosić na wysokości talii lub pod pachą – dzięki temu nie będzie ona przyciągać wzroku do krągłości i wyrówna proporcje sylwetki. Warto unikać toreb w rozmiarze XXL i postawić na modele małe i średnie.

puccini-modne-torebki-2017.jpg

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE