Sposoby na jędrny biust

Sposoby na jędrny biust

Tak naprawdę wakacyjny wyjazd i wypad na plażę nie powinny być jedynymi pretekstami do upiększania naszych ciał. Owszem, miło jest podobać się innym i wiedzieć, że nie odstraszamy zaniedbanym wyglądem, ale przecież ważniejsze są tutaj własne, dobre samopoczucie i zadowolenie z pięknych kształtów. A zatem, jędrny biust jest równie „mile widziany” pod strojem kąpielowym, jak i pod wełnianym, zimowym swetrem. Nietrudno się domyślić, że do jego osiągniecia potrzebne będą regularne ćwiczenia. Ale bez obaw. Kształtowanie biustu to nie to samo, co pozbywanie się skórki pomarańczowej z ud i pośladków, więc pójdzie dużo prościej. Poza tym ćwiczenia to nie wszystko. Zacznijmy od przyswojenia bardziej oczywistych i codziennych nawyków.

Dbanie o piersi na co dzień

Od dłuższego czasu mnóstwo mówi się o technice dobierania biustonoszy. I bardzo słusznie, bo kupiony bez zastanowienia biustonosz może nam zrobić krzywdę. Gdy okaże się, że jest ciasny w obwodzie, grożą nam nerwobóle. Natomiast zbyt luźny sprawi, że odruchowo skrócimy ramiączka, przez co tył pójdzie do góry, a piersi opadną ku dołowi razem z miseczkami. Także źle dobrana miseczka, np. za mała, może spowodować deformację piersi. Dobrze dobrany biustonosz to podstawa!

Nawykiem, który koniecznie musimy sobie wpoić, jest utrzymywanie prostej postawy. Bez niej, nawet z obfitym i kształtnym biustem, będziemy wyglądać pokracznie. Niekorzystne dla piersi jest także sypianie na brzuchu.

Jeśli chcemy, aby nasze piersi były jędrne, a ich skóra gładka, nie możemy zaniedbywać ich podczas codziennej pielęgnacji. Dlatego po porannej lub wieczornej kąpieli należy im się porcja kremu lub balsamu, który będziemy wcierać kolistymi ruchami, omijając brodawki. Im skóra jest dojrzalsza i coraz szybciej traci elastyczność, tym częściej wypada stosować kosmetyki ujędrniające. Parę razy w tygodniu można potraktować biust peelingiem, najlepiej enzymatycznym. Gdy bierzemy prysznic, od czasu do czasu spróbujmy piersi spłukać zimną wodą. Taki zabieg wpłynie zresztą na ujędrnienie całego ciała.

Piersi i ruch

Piersi zbudowane są z gruczołów, tkanki tłuszczowej oraz łącznej. To tkanka tłuszczowa przede wszystkim decyduje o kształcie i wielkości biustu. Jeśli więc chcemy „wyćwiczyć” biust, musimy pracować nad mięśniami klatki piersiowej i ramion, ponieważ to one podtrzymują piersi. O tym, z czego zbudowane są nasze piersi, warto pamiętać także nosząc się z zamiarem odchudzania. Rygorystyczne diety mogą sprawić, że biust opadnie i zwiotczeje. Poza tym, to chyba ostatnia część ciała, którą chcemy odchudzić.

Najlepszą formą aktywności fizycznej, która wspaniale wpływa na wygląd biustu, jest pływanie. Ale ćwiczenia pomocne w uzyskaniu pięknego kształtu piersi można wykonywać także w domu lub na siłowni, jeśli tylko mamy ochotę. Skuteczne są tutaj ćwiczenia z użyciem obciążeń, za które w domowych warunkach mogą posłużyć dwie, duże butelki wody. Nie są one jednak konieczne, ponieważ jest też kilka bardzo prostych ćwiczeń niewymagających żadnych przyrządów, które można wykonywać na stojąco. Wystarczy kilkanaście minut dziennie. Jak zawsze najbardziej liczy się systematyczność. Dzięki niej już po niedługim czasie zobaczymy pierwsze efekty.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Taping Medyczny: na czym polega?
Modelowanie Okolic Intymnych: zabieg medycyny estetycznej
Spa: pozwól sobie na luksus
Dieta Przeciwzmarszczkowa: ciesz się piękną skórą przez lata
Zęby: poznaj zabieg upiększający uśmiech
Liposukcja Pal: na czym polega?