Solarne lakiery do paznokci – nowa alternatywa dla manicure hybrydowego i tradycyjnego

Solarne lakiery do paznokci – nowa alternatywa dla manicure hybrydowego i tradycyjnego

Lakiery solarne stopniowo zyskują popularność. Jak na razie produkuje je niewiele marek. Z całą pewnością zasługują na uwagę, zwłaszcza tych użytkowniczek, które preferują manicure domowy, często malują paznokcie i narzekają na koszty związane z uzyskaniem profesjonalnego manicure.

Połączenie klasyki i hybrydy

Lakieru solarnego możemy używać w warunkach domowych. Do wykonania manicure nie potrzebujemy tutaj dodatkowych akcesoriów. Chociaż lakier tego typu łączy właściwości lakieru tradycyjnego z hybrydowym, w jego aplikacji zbyteczna jest lampa utwardzająca UV/LED. Baza i top, których możemy użyć nie muszą mieć żadnych specjalnych cech, a lakier bez problemu zmyjemy najzwyklejszym zmywaczem do paznokci bez acetonu.

Proste? Dodajmy do tego jeszcze, że lakiery solarne charakteryzują się dłuższą trwałością w porównaniu do tradycyjnych. Oczywiście do hybryd pod tym względem im nieco dalej, jednak producent obiecuje utrzymywanie się efektu nawet 10 dni, bez odprysków i zarysowań.

Przy mocnych i dobrze odtłuszczonych paznokciach, a także po nałożeniu bazy oraz topu, trwałość takiego lakieru może nas rzeczywiście pozytywnie zaskoczyć. Lakiery solarne schną też szybciej niż zwykłe lakiery, a to dlatego, że utwardza je zwykłe promieniowanie słoneczne. Utwardzanie jest tutaj możliwe dzięki zawartości fotoinicjatorów. Innym słowy, lakier solarny to taki, który schnie pod wpływem światła słonecznego.

Efekt hybrydy jest widoczny głównie w połysku, ale możemy też liczyć na równomierne rozłożenie się lakieru oraz wyjątkowo dobre krycie. Jeśli bardzo zależy nam na połysku, najlepszy efekt zapewnia użycie specjalnego topu solarnego, którego formuła oparta jest na tej samej technologii. Warto wspomnieć, że lakier solarny estetycznie przykryje również hybrydę, jeśli nie mamy czasu jej zmyć lub nie możemy odświeżyć paznokci w salonie.

Lakiery solarne – jak to wygląda w praktyce?

Wybrany lakier solarny jest nieznacznie droższy od lakieru klasycznego. Przed jego użyciem należy standardowo zmyć stary lakier, odtłuścić i oczyścić paznokcie, usunąć skórki oraz wyrównać płytkę. W pierwszej kolejności nakładamy bazę, następnie warstwę lakieru, w razie potrzeby drugą, i wykańczamy manicure pojedynczą warstwą top coatu. Po około 7-8 minutach lakier będzie całkowicie suchy.

W efekcie otrzymamy w miarę trwały manicure bez odprysków. Połysk hybrydy będzie się prezentował tym lepiej, że nawet dwie warstwy lakieru solarnego nadal zapewniają cienkie, delikatne pokrycie. Lakiery hybrydowe z kolei często pokrywają paznokcie bardzo grubą warstwą, co wielu uważa za sztuczne i mało estetyczne.

Jak przedłużyć trwałość manicure?

Niezależnie od tego, czy stosujemy lakier solarny czy zwykły, możemy w kilku krokach przedłużyć ich trwałość. Pierwszym będzie zadbanie o stan paznokci. Na słabych i cienkich, źle odżywionych, ale także na zabrudzonych paznokciach lakier nie utrzyma się zbyt długo. Po drugie, nasz manicure będzie mocniejszy, jeśli użyjemy przezroczystej bazy (ochroni to również płytkę przed przebarwieniami) i wykończymy całość kryjącym topem.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE