Smartwatch – do czego może się przydać?

Smartwatch – do czego może się przydać?

Niezwykle często „na tapetę” podczas takich dyskusji wędrują smartwatche. Dla niektórych wydają się one bowiem zbędnym gadżetem, który tak naprawdę niewiele wnosi do świata urządzeń mobilnych, przez co czasem określany jest mianem fanaberii. Na szczęście, smartwatche mają również spore grono swoich zwolenników, którzy wskazują na szereg przydatnych funkcje, które sprawiają, że tego typu zegarki mogą przydać się nam w codziennym życiu. My również się do tej grupy zaliczamy, dlatego pragniemy przybliżyć Wam sposoby ich wykorzystania.

Zegarki dla wszystkich zagubionych

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do przydatności systemu nawigacji GPS. Może nas on bowiem uratować w wielu sytuacjach – podczas podróży po nieznanym mieście, w trakcie planowania najkrótszej trasy czy chociażby na szlakach, gdzie wybranie nieodpowiedniej drogi może kosztować nas wiele godzin błądzenia po lesie.

Smartwatch to urządzenie wręcz stworzone do wykorzystania możliwości nawigacji. Wygodny ekran, a także szybki dostęp do podstawowych funkcji sprawia, że wystarczy jedno kliknięcie i już wiemy, gdzie jesteśmy. Z map skorzystać możemy zarówno poprzez połączenie zegarka ze smartfonem, jak i w ramach aplikacji dedykowanych (posiadają je tylko niektóre modele). Dzięki nim zaplanujemy trasę, wykorzystamy kompas lub skorzystamy z komend tekstowo-głosowych.

Bądź na bieżąco!

Ile razy zdarzyło się Wam utknąć na nudnym spotkaniu, wykładzie bądź konferencji, w trakcie których próbowaliście znaleźć cokolwiek wartego uwagi? Zapewne nie raz i nie dwa. Nie zawsze jednak w takich sytuacjach możemy skorzystać z telefonu, by sprawdzić, co dzieje się na świecie bądź na portalach społecznościowych.

Dzięki smartwatchom nie będzie to problemem. Wszystko za sprawą czytelnych powiadomień, które wyświetlają się na ekranie. Wystarczy jedno spojrzenie, aby sprawdzić interesujące nas informacje. Tego typu funkcje przydają się również podczas jazdy samochodem, kiedy to, z wiadomych przyczyn, nasze możliwości ruchowe są ograniczone.

Zegarki społecznościowe

Skoro już o zabijaniu nudy mowa, warto zwrócić uwagę na fakt, iż smartwatche od pewnego czasu postrzegane są jako urządzenia, dzięki którym możemy mieć stały kontakt z naszymi znajomymi. Wszystko dzięki dedykowanym aplikacjom takich portali jak Facebook czy Twitter.

Z poziomu zegarka sprawdzimy więc naszą tablicę, dowiemy się, co dzieje się w życiu naszych bliskich, a także odpiszemy na prywatne wiadomości. Funkcje społecznościowe smartwatchów są naprawdę szerokie i niczym nie ustępują temu, co możemy uzyskać za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Smartwatche dla sportowców

Omawiane urządzenia posiadają również szereg funkcji dedykowanych osobom aktywnie uprawiającym sport. Poza podstawowymi aplikacjami takimi jak krokomierz czy pulsomierz, liczyć możemy między innymi na system personalnego trenera, za sprawą którego zaplanujemy nasz dzienny cel, określimy trasę, jaką powinniśmy przejechać, przebiec bądź przepłynąć, a także podzielimy się ze znajomymi naszymi osiągami.

Wiele modeli inteligentnych zegarków stara się nas odpowiednio zmotywować do kolejnej porcji ruchu. Dlatego też wyświetlane są powiadomienia, gdy opuścimy trening bądź nie zrobimy tyle, ile sobie zaplanowaliśmy. Do tego wszystkiego należy dodać również specjalnie zaprojektowane obudowy, które spełniają oczekiwania alpinistów bądź pływaków.

Smartwatch – i życie staje się łatwiejsze

Nie należy zapominać równie o szeregu funkcji, które wspierają nas w ramach codziennego funkcjonowania. Występują one w wielu odmianach. Szczególnie przydatne okażą się programy przygotowane z myślą o ludziach biznesu. Z poziomu zegarka zaplanują oni swoje najbliższe spotkania, przejrzą kalendarz oraz zapiszą kluczowe informacje w swoim mobilnym organizerze.

Funkcjami ułatwiającymi nam życia są również między innymi systemy powiadomień o lekach, programy translatorskie, tak zwane „todo list”, latarki czy analizatory snu. Oczywiście nie należy zapominać o odtwarzaczach muzyki, aparatach oraz funkcjach, które stanowią przedłużenie naszego telefonu. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości czytania i odpisywania na sms-y oraz odbierania połączeń głosowych.

Smartwatche w morele.net posiadają wszystkie wymienione wyżej funkcje, dzięki czemu będziemy w stanie wybrać najodpowiedniejszy model zegarka. A jak wynika z powyższego tekstu, naprawdę warto się nimi zainteresować.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE