Słoneczna Fuerteventura na wyciągnięcie ręki

Słoneczna Fuerteventura na wyciągnięcie ręki

W grudniu czy styczniu chętnie trenują tam sportowcy, turyści natomiast szukają tam plaży, ciepłej wody i słońca. Przekonaj się, że to miejsce jest idealne na wakacje również dla Ciebie.

Kilka informacji o wyspie

Fuerteventura jest jedną z największych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, często nazywaną „wietrzną” (od silnego wiatru wzięła się zresztą jej oficjalna nazwa) lub „szczęśliwą”. Mimo stosunkowo monotonnego krajobrazu i ubogiej roślinności, należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp w Europie. Wszystko za sprawą niezwykłych plaż występujących tu tak licznie, że wyspa ta bywa określana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Kilometry wspaniałego, złocistego piasku i liczne urokliwe zatoczki przyciągają rodziny, grupy przyjaciół czy samotnych podróżników szukających oderwania od szarej rzeczywistości.

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze?

Jednak Fuerteventura to nie tylko plaże. Jedną z głównych atrakcji jest wulkaniczna jaskinia Cueva del Llano, którą zwiedza się w kasku z czołówką. Nie można też nie odwiedzić któregoś z malowniczych miasteczek, takich jak Betancuria czy Antigua. Spróbujemy tam lokalnej kuchni i poobserwujemy miejscowe zwyczaje. Możemy też udać się na wieś, zobaczyć pracę rolników i skosztować przygotowywanej tam koźliny. Warto zainteresować się lokalną sztuką wystawioną między innymi w Domu Pułkowników. Ciekawym doświadczeniem może okazać się również udział w uroczystości ulicznej czy lokalnych obchodach karnawału. Poznamy wtedy tutejszą ludność od zupełnie innej strony. Oczywiście na turystów czeka także wiele innych atrakcji, takich jak możliwość uprawiania sportów wodnych. Bardzo rozwinięty jest tu surfing. Odbywają się zawody przyciągające uczestników z całego świata, istnieją odpowiednie szkoły, nie wspominając o licznych wypożyczalniach sprzętu. Najmłodszych natomiast zainteresuje pewnie Oasis Park, w którym znajdą ponad 250 gatunków zwierząt. Warto też wybrać się na któryś z tarasów widokowych.

Jak dostać się na Fuerteventurę?

Najlepiej skorzystać z usług biura podróży. To znacznie ułatwi załatwienie wszelkich formalności, a ceny mogą być bardzo atrakcyjne. Sprawdź na przykład oferty last minute przygotowane przez BeeFree.. Ciepłe plaże Fuerteventury pomogą zrzucić z siebie codzienne stresy. Takie wczasy z pewnością dobrze wpłyną na samopoczucie, a wspomnienia z Wysp Kanaryjskich zostaną na długo.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE