Skuteczne i najlepsze tabletki na odchudzanie

Skuteczne i najlepsze tabletki na odchudzanie

Najlepszy sposób na schudnięcie to podążanie za aktualnymi osiągnięciami nauki w dziedzinie suplementów diety – nowoczesne badania pozwalają na wyselekcjonowanie najbardziej efektywnych składników, dzięki którym nasza utrata wagi będzie nie tylko spektakularna wizualnie oraz długotrwała, ale i bezpieczna dla naszego zdrowia. Wybraliśmy najbardziej obiecujące tabletki odchudzające, które na rynku dostępne są od 2017 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wesprze Twoją trudną walkę o idealny wygląd, sprawdź nasze porady dotyczące najnowszych suplementów diety.

Najlepsze suplementy na odchudzanie w 2017 roku

Jedno wiemy na pewno – najlepsze tabletki na odchudzanie to takie, które pomagają schudnąć szybko, ale bezpiecznie. Czy w ogóle jest to możliwe?

Sprawdź ranking – porównanie tabletek odchudzających lub zapoznaj się z poniższymi produktami:

Naturalna skuteczność tabletek na odchudzanie

Tak. Najlepsze tabletki na odchudzanie zazwyczaj mają w 100% naturalny skład, a to oznacza, że są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu. Oczywiście preparatów tego rodzaju nie powinny stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Nawet jeśli wszystkie substancje tabletek są w pełni naturalne, to niektóre zioła i substancje organiczne (np. kofeina) mogą szkodliwie wpływać na płód lub niemowlę. Podobnie jest z osobami, które w przeszłości miały stany zawałowe lub mają inne choroby serca, ponieważ kofeina czy guarana wpływają na organizm pobudzająco, przyspieszając tym samym rytm bicia serca.

Poza tymi dwoma wyjątkami, wszystkie naturalne preparaty do odchudzania, niezawierające chemicznych dodatków, są w pełni bezpieczne dla organizmu, a co za tym idzie – skuteczne. Tabletki na odchudzanie mają oczywiście, jak wszystkie wyroby medyczne, określone zalecenia producenta dotyczące ich stosowania. Zawsze przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy się z nimi zapoznać i nie przekraczać dziennej zalecanej dawki do spożycia. Zastosowanie większej dawki wcale nie wpłynie na szybkość osiągniętych rezultatów w odchudzaniu, a zamiast tego może wywołać nieprzyjemne skutki uboczne, np. zdenerwowanie (również związane z występowaniem kofeiny w składzie większości suplementów diety).

Jakie działanie powinny mieć skuteczne tabletki na odchudzanie?

Ilość naturalnych składników o właściwościach odchudzających w naturze jest ogromna. Z tego powodu, nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie zawierają ich wszystkim w swoim składzie. Jednak zasada, którą powinniśmy kierować się przy wyborze skutecznych tabletek na odchudzanie, jest jedna: im więcej naturalnych składników w składzie, o jak najwyższych stężeniach – tym lepiej.

Poniżej przedstawiamy listę właściwości, które powinny spełniać najlepsze tabletki na odchudzanie na rynku:

 • Blokowanie apetytu
  Jedną z podstawowych funkcji skutecznych tabletek na odchudzanie jest… zapobieganie. Wiele osób (zwłaszcza z niewielką nadwagą) ma problemy z tak zwanym „zajadaniem stresu”, czyli spożywaniem dużych ilości małych, ale kalorycznych przekąsek w ciągu dnia. Takiemu kompulsywnemu zachowaniu można zapobiec na trzy sposoby:

  • poprzez spożywanie dużej ilości błonnika, który uwalnia energię przez długi czas, dzięki czemu długo mamy poczucie nasycenia,
  • poprzez zażywanie naturalnych roślin, np. w postaci alg morskich, które po dostaniu się do żołądka pęcznieją i dają uczucie pełności,
  • lub poprzez przyjmowanie suplementów z dużą ilością krzemu w składzie.

  Właśnie ten ostatni sposób doskonale nadaje się dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne planowanie diety. Krzem zmniejsza apetyt i blokuje odruch podjadania.

 • Przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
  Kolejnym działaniem charakteryzującym najlepsze tabletki na odchudzanie na rynku jest aktywna walka z nadwagą poprzez przyspieszenie spalania tłuszczu. Takie procesy pobudzane są w organizmie np. przy pomocy naturalnej substancji występującej w naszym organizmie (niestety, w małych ilościach), czyli l-karnityny.

  L-karnityna jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych do komórek, w których następuje zamiana tłuszczu w energię. Z tego powodu doskonale nadaje się nie tylko dla osób walczących z nadwagą, ale wszystkich tych, którzy uprawiają sporty.

  Co ciekawe, l-karnityna występuje naturalnie również w pożywieniu, przede wszystkim w czerwonym mięsie, ale też w rybach, drobiu i mleku. Z tego powodu, skuteczność tabletek na odchudzanie została udowodniona w przypadku wegan i wegetarian, którzy cierpią na brak l-karnityny, a tym samym – na duże spadki energii.

 • Przyspieszenie metabolizmu
  Prawdziwie skuteczne tabletki na odchudzanie powinny nie tylko umożliwiać spalanie tłuszczu, ale też przyspieszać ten proces. Do naturalnych i całkowicie bezpiecznych substancji, które mają takie działanie, należą… przyprawy. Między innymi pieprz czarny, pieprz cayenne, chili oraz imbir. Substancje te, zwane również termogennymi, delikatnie podnoszą temperaturę organizmu, symulując działanie podobne do uprawiania sportu lub wizyty na saunie i tym samym, przyspieszają spalanie tłuszczu w komórkach.

Najlepsze tabletki na odchudzanie to te, które działają prozdrowotnie

Jak wszyscy wiemy, skuteczne tabletki na odchudzanie powinny być przede wszystkim zdrowe. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że najlepsze tabletki na odchudzanie mają tyle właściwości prozdrowotnych, co odchudzających, a nawet więcej! Jak powinny działać na nasz organizm?

 • Po pierwsze, powinny obniżać poziom glukozy i złego cholesterolu we krwi

  Substancje takie jak np. kwas chlorogenowy mogą spowalniać wydzielanie glukozy do krwi, natomiast lecetyna, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz pektyny zawarte w błonniku pokarmowym, obniżają poziom złego cholesterolu. Z tego powodu, skuteczność tabletek na odchudzanie została potwierdzona nawet w przypadku teoretycznie szczupłych osób, jednak stosujących złą dietę, ubogą w owoce i warzywa oraz jedzących zbyt dużo tłustego jedzenia! 

 • Po drugie, powinny działać wzmacniająco i… przeciwstarzeniowo

  Najlepsze tabletki na odchudzanie to niewątpliwie te, które zawierają duże ilości cennych antyoksydantów, które pomagają wydalać szkodliwe toksyny z naszego organizmu oraz walczą z tzw. wolnymi rodnikami, tym samym – odmładzając nasz organizm i… wygląd! Składniki te, zazwyczaj w postaci egzotycznych owoców, np. garcini cambogii, jagód acai czy też wysokiej jakości zielonej herbaty, nie są tanie. Zazwyczaj im większa zawartość antyoksydantów w preparacie, tym wyższa cena. Właśnie z tego powodu, skuteczne tabletki na odchudzanie zazwyczaj nie są tanie, i kosztują zazwyczaj co najmniej ok. 100 zł.

  Mimo to, warto w nie zainwestować, zwłaszcza że tego typu tabletki mają również wiele innych pozytywnych działań, dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów. Jedne z najlepszych tabletek na odchudzanie dostępnych obecnie na rynku, nadają się również dla osób, które cierpią na ogólne zmęczenie, brak energii i złe samopoczucie. Forskolina, czyli substancja występująca w pieprzycy peruwiańskiej, zawiera duże ilości witaminy A, B, C , które zwiększają odporność organizmu. Z kolei wyciąg z jagód acai pozytywnie wpływa na wzrok.

  Duża zawartość minerałów i witamin wpływa również pozytywnie na blokowanie efektu jo-jo po zakończeniu odchudzania w przyszłości, ponieważ organizm jest odpowiednio odżywiony i nie cierpi na brak substancji odżywczych.

 • Po trzecie, skuteczne tabletki na odchudzanie muszą dodawać energii!

  Jak wszyscy wiemy, jednym z powodów niepowodzenia w odchudzaniu jest szybkie wycieńczenie organizmu. Brakuje nam energii, jesteśmy senni, zmęczeni, niektórym osobom doskwiera nawet zimno. Na szczęście, dietetycy i specjaliści ds. produkcji suplementów diety, przewidzieli ten efekt.

  Z tego powodu, w składzie najlepszych tabletek na odchudzanie nigdy nie może zabraknąć takich substancji jak kofeina czy guarana. Tylko dzięki nim, będziecie mieć siły do działania i kontynuowania odchudzania, a Wasze pokłady energii będą podtrzymywane przez cały dzień.

  PS .Choć zabrzmi to jak truizm, oczywiście musicie pamiętać, że nawet najlepsze tabletki na odchudzanie na świecie nie sprawią, że osiągniecie idealną sylwetkę, pełnię zdrowia i szczęścia. Do tego oczywiście konieczne jest połączenie suplementacji ze zdrową dietą i ćwiczeniami.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Tabela Spalania Kalorii: najpopularniejsze czynności
Jak Utrzymać Stałą Wagę?: Wakacyjne pokusy
Nadmiar Wody W Organizmie: jak się go pozbyć?
Suplementy I Odżywki: właściwości i zastosowanie
Jak Przetrwać Dietę?: Przydatne wskazówki