Sen w życiu dziecka

Sen w życiu dziecka

Nie ma mowy o prawidłowym rozwoju emocjonalno-ruchowym malucha bez odpowiedniej porcji snu. Najmłodsze dzieci potrafią przesypiać nawet 16 godzin w ciągu doby. I chociaż z czasem zapotrzebowanie na kilkunastogodzinny wypoczynek maleje, to jedna kwestia wciąż pozostaje bez zmian. O czym mowa? O jakości snu.

Sen jest dobry na wszystko

Wiele mówi się o wpływie snu na rozwój intelektualno-motoryczny dzieci. I słusznie. Sen pełni bowiem niezwykle ważną rolę zarówno dla organizmu małego człowieka, jak i jego psychiki. To właśnie w czasie nocnego wypoczynku organizm pociechy się regeneruje, zbiera siły, rośnie, a psychika znajduje chwilę oddechu i ukojenia od nadmiaru bodźców, których dziecko doświadcza w ciągu dnia. Nic więc dziwnego, że brak odpowiedniej ilości wypoczynku niesie ze sobą tak wiele negatywnych konsekwencji. Psychologowie nie mają wątpliwości, że złe samopoczucie najmłodszych, problemy z koncentracją, rozleniwienie, apatia są częstym skutkiem braku odpowiedniej ilości dobrej jakości snu. A to ma swoje przełożenie na wiele dziedzin życia, m.in. edukację – szybkość i jakość nabywania kolejnych umiejętności, apetyt czy zachowanie. Coraz częściej wskazuje się na związek pomiędzy agresją dzieci, ich nadpobudliwością i złością a niewyspaniem.

Sposoby na dobry sen

Jak zapewnić dziecku odpowiednią porcję dobrej jakości wypoczynku w nocy? Jak walczyć z zaburzeniami snu? Istnieje kilka sprawdzonych metod, dzięki którym dzieci śpią lepiej. Po pierwsze, dokładnie przyjrzyj się miejscu, w którym maluch spędza noc. Dobrej jakości materac, kolorowa, bawełniana, starannie wykonana pościel – jak np. najnowsza kolekcja pościeli Lola y Lolo – to absolutna podstawa. Specjaliści przekonują, że im bardziej komfortowo dziecko czuje się w swoim łóżku, tym lepiej, a radosna pościel z ciekawymi, nieszablonowymi wzorami dla chłopców i dziewczynek wykonana z najlepszej jakości materiałów to podstawa. Pościel Turkusowe Motyle, Różowe Ptaszki czy też Wąsy Wąsy stworzą dziecku optymalne warunki do snu. Tym bardziej, że pościel Lola y Lolo nie tylko świetnie się prezentuje, ale i najlepiej dba o zdrowie najmłodszych.

Więcej informacji o najnowszej kolekcji Lola y Lolo rodzice znajdą na www.lolaylolo.com.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE