Regeneracja dłoni w rytmie tropików! Właściwości olejku kokosowego

Regeneracja dłoni w rytmie tropików! Właściwości olejku kokosowego

Od wielu miesięcy olej kokosowy jest na szczycie popularności. To jeden z najlepiej sprzedających się olejków (tuż obok arganowego). Bardzo szybko wynieśliśmy go z kuchni, ponieważ to bezkonkurencyjny mistrz w dbaniu o naszą urodę. Jest w 100% naturalny, nie uczula i słynie ze swoich właściwości nawilżających, odżywiających i bakteriobójczych. Olejek kokosowy można zastosować na różne sposoby, jako zastępstwo wielu kosmetyków. Pozytywnie wpływa na włosy, ciało oraz twarz. A jak działa na dłonie?

Olej kokosowy, czyli naturalny krem do rąk

Regularne wcieranie oleju kokosowego tylko w paznokcie lub całe dłonie to bardzo dobry pomysł. Jest składnikiem, który sprawdza się jako zastępstwo dla kremu do rąk (produktu nierzadko wzbogaconego właśnie o Cocos Nucifera Oil). Jego naturalność wcale nie oznacza słabego działania. Już po kilkunastu dniach regularnego stosowania nierafinowanego i tłoczonego na zimno oleju kokosowego można zauważyć poprawę.

Działanie oleju kokosowego na skórę dłoni i paznokcie:

  • przywraca prawidłowe nawilżenie, eliminując suchość dłoni,
  • wzmacnia paznokcie, a więc ogranicza ich łamliwość, rozdwajanie,
  • zapewnia skórze rąk miękkość, gładkość i odżywienie.

Dostarczenie wraz z olejem kokosowym niezbędnych witamin (E, C, K) oraz minerałów (cynk, żelazo, wapń, potas, magnez) to prosty sposób na wzmocnienie paznokci i zregenerowanie dłoni. Zawarte w maśle kokosowym kwasy tłuszczowe zapewniają dodatkową ochronę i wprowadzają równowagę w gospodarce wodno-lipidowej. Koniec z suchymi dłońmi!

Jak używać oleju kokosowego na dłonie?

Żeby wydobyć z tego składnika jak najwięcej, trzeba wiedzieć, w jaki sposób nałożyć olej kokosowy na dłonie. Dobrze się składa, że olejek kokosowy rozpuszcza się w temperaturze powyżej 25 stopni – łatwo go zaaplikować. Wystarczy nabrać niewielką porcję i rozprowadzić na dłoniach zupełnie tak, jak każdy inny krem do rąk. Delikatny masaż ułatwi wchłonięcie olejku. Warto stosować olej kokosowy na dłonie regularnie np. każdego dnia wieczorem.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Cera Naczynkowa: jak się objawia ?
Bawełna Organiczna: przyjazna dla skóry i środowiska
Uniwersalna Pielęgnacja Skóry: bez względu na wiek
Perfekcyjny Manicure: sprawdź jak zrobić
Duży Cellulit: poznaj skuteczne sposoby do walki z nim
Cellulit: jak pozbyć się nieestetycznej pomarańczowej skórki?