Puder ryżowy – klejnot wśród pudrów

Puder ryżowy – klejnot wśród pudrów

Puder ryżowy to specyficzny rodzaj kosmetyku, który uzyskuje się z odpowiednio przygotowanych ziaren ryżu. Ze względu na swe właściwości wygładzające i odświeżające cerę, stosowany był już od XVI wieku przez najpiękniejsze japońskie gejsze. Obecnie, puder ryżowy jest szeroko dostępny, można go znaleźć zarówno w wersji oddzielnego preparatu, jak również w składzie innych kosmetyków, jest on bowiem dodawany do podkładów, maseczek, balsamów, czy korektorów.

Cenne właściwości pudru ryżowego

Puder ryżowy działa zmiękczająco i wygładzająco na skórę, a jego bardzo drobne cząsteczki dodatkowo ją uelastyczniają. Ponadto puder ten łagodzi stany zapalne skóry oraz przyśpiesza gojenie się ran. Pomaga też w regeneracji skóry, nadając jej odprężony wygląd, a także ujednolica jej koloryt. Jednak obok tych właściwości, szczególnie warto podkreślić kolejną – puder ryżowy, jak żaden inny skutecznie pochłania bowiem gromadzony na skórze nadmiar sebum, z którym szczególnie borykają się osoby o tłustej i mieszanej cerze. Jakby tego było mało, absorpcja sebum odbywa się długotrwale nawet przez kilka godzin od momentu aplikacji.

Jak nakładać?

Kosmetyk ten może być traktowany jako wygładzająca cerę i „zbierająca” wilgoć baza pod makijaż, jak również ostatni, matujący akcent gotowego już make up’u. Puder najlepiej nakładać dużym pędzlem lub „puszkiem” do aplikacji. Kosmetyk ten jest w pełni transparentny, co oznacza, że dopasowuje się do każdego kolorytu cery, jednak posiadaczki ciemnej karnacji, przy zbyt obfitym nałożeniu, może bielić.

Dla kogo najlepszy?

Ze względu na swoje cenne właściwości przeciwzapalne i matujące, szczególnie zadowolone z działania pudru będą posiadaczki wspomnianych już cer tłustych i mieszanych, ze skłonnościami do występowania trądziku. Efekty wygładzające i odświeżające cerę, jakie gwarantuje puder, docenią też posiadaczki cer normalnych. Ze względu na właściwości matujące, zbyt częste stosowanie tego kosmetyku nie będzie jednak służyć paniom o cerach suchych, niemniej traktowanie go „od święta” jako elementu wieńczącego i wygładzającego makijaż, nie powinno nikomu zaszkodzić.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE