Przy tym trendzie zapomnisz o ombre hair

Przy tym trendzie zapomnisz o ombre hair

Flamboyage pozostawił daleko w tyle szał na ombre hair. Dowiedz sie więcej na temat tej metody koloryzacji i sprawdź, czy jest dla Ciebie.

Czym jest flamboyage?

Flamboyage to nowy sposób koloryzacji, który polega na farbowaniu jedynie pewnej części włosów, dzięki czemu po zabiegu otrzymujemy efekt naturalnych, delikatnie muśniętych słońcem włosów. Kosmyki, które poddamy rozjaśnianiu, przykleja się do specjalnych taśm pokrytych nieinwazyjnym dla włosów klejem, a następnie nakłada się na nie papierowy pas o grubości taśm. Pozostałe włosy można ufarbować na jednolity kolor, bądź, jeśli jesteśmy posiadaczkami naturalnego koloru, pozostawić bez farbowania.

Dla kogo jest flamboyage?

Flamboyage polecane jest wszystkim tym kobietom, które pragną odmienić swój wizerunek. Szczególnie warto je polecić także tym z nas, które jeszcze nigdy nie farbowały włosów i chciałyby postawić na delikatny i niezbyt inwazyjny dla włosów zabieg. Flamboyage mogą jednak wykonać również „weteranki” farbowania, którym „nowe ombre” pozwoli odświeżyć fryzurę. Flamboyage polecane jest zarówno dla pań o gęstych włosach, jaki i tym, które włosów mają niezbyt wiele lub ich czupryna wydaje im się zbyt cienka. Odpowiednio zrobione flamboyage optycznie zwiększa bowiem objętość fryzury.

Czym flamboyage różni się od baleyage i ombre hair?

Od baleyage i ombre hair, flamboyage różni się przede wszystkim naturalnym efektem na włosach. Modne dekadę temu „pasemka”, czyli baleyage to dziś synonim kiczu i braku naturalności – blond pasy na ciemnych włosach, to relikt przeszłości, którego dziś nie powinien fundować sobie już nikt. Ombre hair z kolei, przez kilka ostatnich sezonów, zostało już wyeksploatowane do granic możliwości. Z obre kłóci się także panujący obecnie „trend na naturalność” – w końcu wyraźnie odznaczone od reszty włosów jaśniejsze końcówki nie wyglądają naturalnie. Dlatego flamboyage, które przywodzi na myśl włosy naturalnie rozjaśnione promieniami sońca, idealnie wpasowuje się w obecne gusta kobiet.

Gdzie, ile i za ile?

Flamboyage wykonamy dziś już praktycznie w każdym salonie fryzjerskim, a jeśli nie w każdym, to na pewno w tych lepszych. Cały zabieg trwa ok. 2 – 3 godzin (3 godziny zajmuje jednak flamboyage połączone z koloryzacją całych włosów). Na zabieg musimy przeznaczyć od 200 złotych wzwyż, w zależności od wybranej przez nas opcji koloryzacji oraz salonu.

Zobacz, jak flamboyage wygląda na włosach gwiazd i modelek i zainspiruj się!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE