Przedłużanie włosów metodą clip in

Przedłużanie włosów metodą clip in

Jak to możliwe? Dzięki nowoczesnej metodzie clip – in. Dowiedz się wszystkiego na jej temat w kilku krokach.

KROK 1: Poznaj metodę clip – in

To innowacyjny sposób przedłużania i zagęszczania włosów. Polega na wpięciu we własne pasma specjalnych taśm zakończonych spinką. Taśmy są wykonane z naturalnych włosów lub syntetycznych dopinek. Sama decydujesz, jak długie będą Twoje włosy oraz jaki kształt nadasz swojej fryzurze. Metoda jest prosta i nieinwazyjna – taśmy w każdej chwili można odpiąć, nie narażając włosów na żadne szkody.

KROK 2: Wybierz rodzaj dopinek

Decyzja o wyborze odpowiednich dopinek jest bardzo ważna. Od niej zależy, czy nowa fryzura będzie wyglądała dobrze. Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, zrezygnuj z pasm syntetycznych. Są one nieprzyjemne w dotyku i nietrwałe. Najlepszym wyborem będzie zakup taśm z delikatnych włosów naturalnych. Takie dopinki mocno się trzymają, są miękkie i łatwo dają się rozczesywać. Ponadto, bez obawy o ich żywotność, można je poddawać zabiegom fryzjerskim.

Kolejną decyzją jest wybór długości i szerokości tres. Jeżeli chcesz delikatnie zagęścić fryzurę, wystarczy kilka wąskich pasm (3,5 – 8 cm szerokości). Jeśli marzysz o dłuższych włosach, zdecyduj się na tresy szerokie z większą ilością klipsów (13 – 20 cm szerokości). Niektóre sklepy mają w swojej ofercie zestawy pasm. Za pomocą jednego kompletu możesz tworzyć rozmaite fryzury na każdą okazję i w zależności od potrzeb osiągać różne efekty. Takie zestawy znajdziesz w sklepie Europe Hair (ceny już od 139 zł).

KROK 3: Dopasuj kolor pasm

Pamiętaj, że kolor dopinek musi być zbliżony do odcienia Twoich naturalnych włosów. Większość sklepów oferuje pasma w popularnych barwach o różnym nasyceniu pigmentu. Możesz wybierać między jasnym blondem, kasztanowym brązem, rudościami, a nawet odcieniami czerni. Więcej kolorów znajdziesz na stronie http://europe-hair.com/.

Farbujesz włosy? To nie problem – dopinki również można farbować. Użyj to tego tej samej farby, którą nakładasz na swoje włosy. Dzięki temu nikt nie zauważy, że nosisz doczepione pasma.

KROK 4: Załóż włosy clip – in

Wpięcie pasm zajmuje mniej, niż pięć minut. To bardzo proste. Wystarczy, że podzielisz swoje włosy na kilka części i do każdej z nich przypniesz tres zakończony spinką.

Zacznij od wydzielenia dolnej linii włosów (tej z tyłu głowy). Resztę zbierz w wysoki kucyk, by nie przeszkadzała w dopinaniu. Pasmo natapiruj u nasady i umocuj tres clip – in. Teraz możesz wydzielić kolejną partię i powtórzyć czynności lub rozpuścić pozostałe włosy. Nie zapomnij ich rozczesać.

Nową fryzurę możesz układać wedle uznania. Pasma bez problemu dają się kręcić i prostować. Możesz nałożyć na nie niewielką ilość jedwabiu lub olejku arganowego. Doczepiane włosy są tak skonstruowane, że nie odepną się nawet przy mocniejszym szarpnięciu. By je zdjąć, należy odpiąć klipsy i delikatnie oddzielić pasma od naturalnych włosów.

Dopinki myj średnio co 5 założeń. Przedtem delikatnie je rozczesz. Unikaj korzystania z suszarki lub stosuj preparat termoochronny. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, będziesz cieszyć się piękną fryzurą przez długi czas.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE