Ścinać czy nie ścinać? Oto jest pytanie

Ścinać czy nie ścinać? Oto jest pytanie

Korci Cię, aby ściąć włosy? Chętnie zaszalałabyś z krótką fryzurką? Zanim pójdziesz „pod nożyce”, dowiedz się, jak nie popełnić żadnego błędu. Poniżej znajdziesz kilka naszych porad na to, jak uniknąć fryzjerskiej wpadki:

Zastanów się, dlaczego chcesz zmienić fryzurę

Każda kobieta lubi czasem zmienić coś w swoim wyglądzie, wszystkie to wiemy. Jednak przy doborze fryzury pamiętajmy – nowe nie zawsze znaczy lepsze. Dla chwili urodowego szaleństwa podyktowanego chwilową modą lub zachcianką, nie warto rujnować fryzury, w której nam do twarzy. Dwa razy należy się też zastanowić zanim pozbędziemy się pięknych i wypielęgnowanych włosów. Przy podejmowaniu decyzji o nowym uczesaniu, zawsze pamiętajmy o zasadzie: bardziej od tego, co jest modne, liczy się to czy w danej fryzurze dobrze wyglądam (i dobrze się czuję!).

Nową fryzurę wybierz świadomie

Aby nie żałować swojej decyzji, dobrze zastanów się nad tym, jaką fryzurę chcesz mieć na głowie po wyjściu z salonu. Najlepiej będzie, jeśli przed wizytą u fryzjera dowiesz się, jakie uczesanie najlepiej pasuje do Twojego kształtu twarzy i zaprezentujesz je fryzjerowi np. na zdjęciu kogoś sławnego.

Pomyśl o tempie wzrostu włosa

Przed ścięciem włosów musisz wiedzieć o tym, że rosną one średnio z prędkością 1 cm na miesiąc, co oznacza, że cały rok „zapuszczania” będzie się równał jedynie 12 cm ich przyrostu. Dlaczego ważne jest, aby o tym pamiętać? Po pierwsze dlatego, że pochopna decyzja o ścięciu włosów, zwłaszcza, jeśli będzie ono nieudane, może skutkować długim czasem oczekiwania na ich „odzyskanie”. Poza tym, decydując się na (zwłaszcza drastyczną) zmianę w wyglądzie musisz wziąć pod uwagę swoje dalekosiężne plany – jeśli np. za dwa lata planujesz ślub, na którym chciałabyś mieć długie, kobiecie fale, złym pomysłem byłoby ścinanie teraz włosów „na chłopaka” – zwyczajnie, nie zdążyłyby odrosnąć.

Dopasuj fryzurę do… swojego planu dnia

Zanim wybierzesz się do fryzjera, zastanów się nad tym, jak będzie wyglądało i ile będzie zajmowało układanie Twojej nowej fryzury. Często mówi się, że długie włosy są czaso – i pracochłonne. To po części prawda. Z tego właśnie powodu, niektóre kobiety decydują się na ich ścięcie np. po porodzie, tłumacząc, że nie będą miały teraz czasu na to, by dbać o nie tak jak kiedyś. Jednak takie stanowisko nie zawsze okazuje się prawdziwe. Krótkie włosy najczęściej nie wyglądają zaraz po wstaniu z łóżka jak „z żurnala”, a na dorowadzenie ich do ładu potrzeba nam sporo czas. Często nie da się ich przecież związać lub zwinąć w wygodny kok, kiedy mają „gorszy dzień”. Jeśli więc planujesz zmianę fryzury, zastanów się, czy Twoje włosy nie będą później wymagały ciągłego modelowania, na które możesz nie mieć czasu.

Nie zapominaj o dodatkach

Decydując się na zmianę fryzury, często musimy zmienić też całe jej „otoczenie”, czyli makijaż, dodatki albo nawet górną część garderoby. Przykład? Styliści często powtarzają kobietom, które postanawiają ściąć włosy na bardzo krótko, aby wychodząc z domu zawsze stawiały na kobiecy makijaż, np. podkreślający oczy lub usta. Powód jest prosty – jeśli bardzo krótkie włosy połączą ze sportowymi strojami, nie będą wyglądały kobieco. Przy doborze nowej fryzury warto pamiętać też o doborze odpowiednich kolczyków. Np. jeśli mając długie włosy nie mogłaś pozwolić sobie na wiszące beztrosko kolczyki, po zmianie fryzury będą one w sam raz.

Aby podjąć słuszną decyzję, dokładnie zastanów się nad 5 powyższymi aspektami ścięcia włosów, ale nie zapomnij też, że… do odważnych świat należy! 🙂

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE