Proste zasady farbowania włosów na jasny blond. Zobacz, jak uniknąć podstawowych błędów!

Proste zasady farbowania włosów na jasny blond. Zobacz, jak uniknąć podstawowych błędów!

Farbowanie włosów na jasny blond nie jest wcale prostym zadaniem. Zdecydowanie łatwiej jest przeprowadzić koloryzację na ciemny kolor, bowiem ciemne pigmenty dużo łatwiej wnikają w strukturę włosa, co znacznie zwiększa nasze szanse na udany efekt farbowania. W przypadku jasnych włosów zawsze jednak istnieje obawa, że mogą one przybrać zbyt żółty lub nawet rudawy kolor.

Jasny blond tylko dla blondynek?

Wbrew pozorom jasny blond nie jest kolorem odpowiednim tylko i wyłącznie dla naturalnych blondynek. Włosy blond w jasnym odcieniu mogą pasować do każdej z nas, o ile odpowiednio dopasujemy je do koloru naszej karnacji, brwi oraz oczu. Jasne włosy znacznie łagodzą rysy twarzy, a przy tym rozświetlają cerę, dając efekt odmłodzonej i promienistej skóry.

Jasny blond – dla kogo?

Jasny blond zdecydowanie sprawdzi się u kobiet o niebieskich oczach i porcelanowej cerze. Nie będzie on jednak odpowiedni dla pań, które posiadają ciemną karnację lub mocną opaleniznę. Na jasny blond w odcieniu beżowym mogą pozwolić sobie brunetki, ale tylko te, których karnacja również ma jasny odcień. Jeśli zaś mamy szarą cerę, a także ciepły odcień skóry, zdecydowanie powinnyśmy wziąć pod uwagę koloryzację na jasny blond w odcieniu złota – barwa ta doskonale rozświetli twarz i nada jej promienistego wyglądu.

Farba do włosów – jasny blond

Jeżeli decydujemy się na koloryzację włosów w odcieniu jasnego blondu, musimy skupić się na tym, by wybrać właściwą farbę do włosów. Przechodząc z ciemnego blondu na jasny, należy wybrać farbę o dwa, trzy tony jaśniejszą od aktualnego koloru włosów. Jeśli chcemy zmienić bardzo jasny blond na jasny blond, wystarczy farba o jeden ton ciemniejsza. Bardzo ciemne włosy w odcieniu brązu lub czerni będą wymagać stopniowego przechodzenia w wybrany kolor – najlepiej pod kontrolą doświadczonego fryzjera.

Rozjaśnianie włosów na własną rękę

Kobieta zmienną jest – raz chce być brunetką, innego dnia widzi siebie w odcieniu popielatego blondu. Sytuacja jest o wiele łatwiejsza w przypadku, gdy z blondynki pragnie stać się brunetką – wystarczy, że dobierze odpowiedni kolor farby do włosów i po 30 minutach osiągnie pożądany efekt. O wiele trudniej jest, gdy do blondu chcemy przejść z ciemnobrązowego lub czarnego koloru włosów. Wymaga to od nas uprzedniego przeprowadzenia zabiegu dekoloryzacji lub rozjaśniania włosów. Obydwa zabiegi można przeprowadzić samodzielnie w domu, jeśli jednak nie mamy chociażby podstawowej wiedzy z dziedziny koloryzacji włosów, lepiej zostawić to profesjonalistom. Zbyt długie trzymanie rozjaśniacza na włosach może je bardzo zniszczyć, zaś niewłaściwie wykonana dekoloryzacja sprawić, że na naszej głowie pojawią się żółte lub pomarańczowe pigmenty.

Jaką farbę wybrać?

Dużą popularnością na rynku kosmetycznym cieszą się farby koloryzujące Garnier jasny blond i bardzo jasny blond, których formuła, oparta na odżywczych olejkach, została pozbawiona amoniaku. Dzięki temu możemy skutecznie rozjaśnić włosy – bez obawy, że staną się suche, matowe i zniszczone.

Najczęstsze błędy przy farbowaniu włosów

  • Farbę należy nakładać i trzymać na włosach zgodnie z zaleceniami producenta – w przeciwnym wypadku ostateczny kolor może nie spełnić naszych oczekiwań.
  • Najpierw należy pokryć odrosty, a dopiero później pozostałą powierzchnię włosów, by zapobiec różnicom w kolorach.
  • Farba powinna być aplikowana na włosy zaraz po otwarciu i wymieszaniu – w innym razie może się utlenić i zepsuć efekt całej koloryzacji.
  • Jeżeli włosy są zniszczone, przesuszone i osłabione, najpierw trzeba poddać je odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, które poprawią ich kondycję, a dopiero potem zająć się ich koloryzacją. Farbowanie włosów w takim stanie może tylko doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Włosy Clip In: nowoczesna metoda przedłużania
Farbowanie Henną: wady i zalety
Szampon Wzmacniający: na ratunek wypadającym włosom
Utrata Włosów: jak sobie pomóc?
Włosy średnioporowate: rozpoznanie i pielęgnacja