Peeling – podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy

Peeling – podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy

Rolujący się podkład, widoczne pory czy zaskórniki to problemy pojawiające się, gdy na nieprzygotowaną wcześniej skórę naniesiemy kryjące kosmetyki, takie jak fluid czy korektor. Jak zapobiec takiej przykrej sytuacji? Z pomocą przychodzi nam peeling – pomocnik przy dbaniu o wspaniałą kondycję skóry twarzy.

Co zawdzięczamy dobremu peelingowi?

Dobry peeling działa jak naturalny pumeks dla skóry. Jego zadaniem jest usunięcie z twarzy warstwy martwego naskórka, ponieważ za złe rozprowadzanie się kosmetyków na twarzy odpowiedzialne właśnie są fragmenty uszkodzonej skóry.

Drobnoziarnisty peeling poprzez pocieranie pomaga również pozbyć się niechcianych blizn. W jaki sposób? Peeling ściera stary naskórek wraz z przebarwieniami (powstałymi na przykład w wyniku pryszczy czy trądziku). Kiedy organizm produkuje nowy naskórek, jest on czysty od poprzednich przebarwień! Skóra pozostaje rozświetlona i miękka, pozbawiona zgrubień.

Jak peelingować twarz?

Peeling rozprowadź na obie dłonie, nanieś na zwilżoną wodą twarz i wmasowuj produkt – szczególnie w okolice strefy T. Masuj swoją twarz, relaksuj się przy tej czynności, niech trwa to co najmniej dwie minuty. Po zakończeniu spłucz twarz letnią wodą, osusz ręcznikiem i nałóż ulubiony krem. Uczucie głębokiego odżywienia i oczyszczenia gwarantowane!

Jak dobrać odpowiedni peeling?

Znalezienie idealnego peelingu wymaga czasu i zaangażowania. Jednak warto szukać. Należy stosować „metodę prób i błędów” sprawdzając, który produkt spełni nasze wymagania. Zalecane jest też zwracanie uwagi na polecane kosmetyki. Mnóstwo porad na ten temat znajdziemy w Internecie. My polecamy kosmetyk renomowanej firmy NIVEA: http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect/Zel-peeling-do-codziennego-mycia-twarzy-CLEAN-DEEPER.

Już dziś zadbaj, by w Twojej pielęgnacji twarzy nigdy nie zabrakło czasu na peeling!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Zrogowaciałe Pięty: pielęgnacja i ochrona
Soniczna Szczoteczka Do Zębów: nowoczesne wsparcie higieny jamy ustnej
Olej Tamanu: właściwości i zastosowanie
Codzienny Demakijaż: poprawne oczyszczanie twarzy
Pielęgnacja Stóp: wypróbuj preparat Verlaven
Skincode Essentials: sprawdź nową linię kosmetyków