Jaki peeling wybrać?

Jaki peeling wybrać?

Jeśli chciałabyś wybrać peeling do domowego użytku, po pierwsze musisz zdecydować czy lepszy dla Ciebie będzie peeling mechaniczny czy enzymatyczny.

Peeling mechaniczny i enzymatyczny – różnice

Peeling mechaniczny zawiera drobne lub grubsze granulki, które podczas rozcierania go na twarzy, mechanicznie złuszcza naskórek. Jest idealny do cery tłustej, mieszanej, normalnej.

Jeśli natomiast jesteś właścicielką cery wrażliwej, delikatnej, skłonnej do podrażnień, sięgnij po peeling enzymatyczny. Nakłada się go na skórę jak zwykłą maseczkę, pozostawia do wyschnięcia i zmywa przy użyciu wody.

Korzystając z usług gabinetów kosmetycznych masz jeszcze szerszy wybór, a zabiegi te charakteryzują się większą skutecznością i złuszczają głębsze warstwy naskórka.

Peeling migdałowy

Zwany inaczej peelingiem kwasem migdałowym przeznaczony jest do większości cer, również tych wrażliwych. Efektem cyklu zabiegów jest spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, jak również poprawienie stanu skóry trądzikowej.

Peeling cukrowy

Jest mało inwazyjny, i można go wykonać samodzielnie w domu. Sposób przygotowania: szklankę cukru zmieszać z kilkoma łyżkami oleju (może być mogdałowy, jak również oliwa z oliwek, lub inny olej roślinny). Taki peeling może być stosowany na całe ciało.

Peeling kawowy

To kolejna opcja dla oszczędnych. Podobnie, jak cukrowy, można go wykonać w zaciszu domowym, zaparzając filiżankę fusiastej kawy. Do fusów należy dodać kilka łyżek oleju. Dzięki zawartości kofeiny, peeling ten idealnie nadaje się do użycia w okolicach ud, brzuda, pośladków, ponieważ ma korzystny wpływ na występujący tam cellulit.

Mikrodermabrazja

To zabieg polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, przy zastosowaniu strumienia mikrokryształków. Wskazaniem do mikrodermabrazji są zmiany trądzikowe, blizny, płytkie zmarszczki.

Peeling kawitacyjny

Wykonywany jest za pomocą urządzenia, zwanym skin-cleaner’em. Aparat wytwarza ultradźwieki, które oczyszczają skórę. Zabieg stymuluje skórę, złuszcza ją. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możliwa jest głębsza penetracja wgłąb naskóka.

PAMIĘTAJ
Niezależnie od rodzaju peelingu, na jaki się zdecydujecie, podstawa to regularność. Stosując delikatne peelingi domowe, odpowiednia częstotliwość to 1-2 razy w tygodniu.

Korzystając z peelingów profesjonalnych, podstawa to cykl zabiegów, ok.10 (w zależności od rodzaju), wykonywanych w pewnych odstępach czasu (7-14 dni).

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Pielęgnacja Skóry W Zimę: zadbaj o jej zdrowy wygląd
Skóra Z Przebarwieniami: jak o nią dbać?
Laserowa Depilacja: pozbądź się niechcianego owłosienia
Poprawny Demakijaż: zbawienny dla cery
Tłusta Cera: rozpoznanie i pielęgnacja
Olej Tamanu: właściwości i zastosowanie