Ogrzewanie w łazience – jakie wybrać?

Ogrzewanie w łazience – jakie wybrać?

Podstawę każdego pomieszczenia stanowi jego ogrzewanie. Szczególnie ważne jest to w przypadku łazienki. Dowiedz się na co powinno się zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ochrona szczelności

Wybierając grzejnik elektryczny do łazienki warto zwrócić uwagę, czy posiada on atest / certyfikat szczelności. Ponieważ zarówno woda, jak i para wodna w łazience mogą dostać się do wewnątrz lub do wrażliwych miejsc (jak kable). Bez pewności o wysokiej szczelności grzejnika, nie należy go kupować.

Szybkie grzanie

Są osoby, które nie ogrzewają łazienki cały czas, lecz tylko wtedy gdy tego potrzebują. W takim przypadku należy sprawdzić, czy grzejnik posiada funkcję szybkiego nagrzewania temperatury w pomieszczeniu. Nikt z nas przecież nie chce długo czekać na kąpiel.

Ogrzewanie w łazience

Termostat

To bardzo przydatna funkcja, która umożliwia na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu, bez konieczności ciągłego sprawdzania jej poziomu. Ustawiamy temperaturę na 25 stopni Celsjusza, włączamy termostat i gotowe. Gdy temperatura spadnie lub wzrośnie, grzejnik powinien sam się nagrzać lub przestać grzać wcale, aby temperatura wróciła do odpowiedniego poziomu.

Ochrona dzieci

Przy wyborze grzejnika elektrycznego warto zdecydować się na model, który ochroni dziecko przed oparzeniami. Takie modele stosowane są najczęściej w pokojach dziecięcych, ale również i w łazienkach. Ochrona dzieci dla rodziców to priorytet, więc i producenci grzejników starają się odpowiadać na zapotrzebowania rynku.

Grzejnik elektryczny dla alergika

W przypadku osoby z alergią, podstawową cechą wybranego grzejnika powinna być jego budowa. Kurz, który zbiera się w słabo dostępnych miejscach jest zagrożeniem. Dlatego odpowiedni grzejnik dla alergików powinien mieć prostą budowę, czyli taką, którą łatwo wyczyścić z zabrudzeń. Dzięki temu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia nie przedostaną się do naszego układu oddechowego wraz z cyrkulacją powietrza. 

Grzejnik elektryczny oszczędzający energie

Ogrzewanie elektrycznie nie jest droższe od innych rodzajów. W niektórych przypadkach jest nawet bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wszystko dzięki funkcjom takim jak:

  • wykrywanie otwartego okna,
  • adaptacyjny start,
  • tryb komfort / redukcja,
  • funkcja turbo – temperatura w błyskawicznym tempie nagrzewa się do ustalonego poziomu,
  • funkcja night – na czas snu następuje redukcja temperatury.

Każda z nich pozwala na zminimalizowanie ryzyka niepotrzebnego grzania pomieszczenia, które znacząco wpływa na nasz portfel oraz trwałość grzejników.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE