Odżywka do włosów – ratunek dla twojej fryzury po upalnym lecie

Odżywka do włosów – ratunek dla twojej fryzury po upalnym lecie

Kiedy my bawiłyśmy się beztrosko podczas upalnych wakacji, nasze włosy poddawane były szkodliwemu wpływowi mocnych promieni słonecznych i wysokich temperatur. Te czynniki wpłynęły znacząco na utratę wody, stanowiącej ok. 10-15 procent składu naszych włosów, i uszkodzenie ich struktury. Co zatem powinnyśmy zrobić, by przywrócić swojej fryzurze odpowiednie nawilżenie i blask? Doskonałym rozwiązaniem w tym względzie może się dla nas okazać właściwie dobrana odżywka do włosów.

Odżywka – czy jest potrzebna każdej z nas?

Odżywka do włosów to preparat, który niezbędny jest do pielęgnacji wszystkich typów włosów, czyli do włosów: suchych, mieszanych, zniszczonych, a nawet tłustych. Jedynym wyjątkiem, w kwestii konieczności używania odżywki, są włosy mocno przetłuszczające się, których nie należy dodatkowo obciążać tego typu pielęgnacją. Abyśmy jednak mogły w pełni skorzystać z dobrodziejstw tych produktów pielęgnujących, powinnyśmy zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków, do rodzaju i stanu naszych włosów. Jak możemy zatem pielęgnować włosy suche, a jak z kolei włosy przetłuszczające się?

Włosy suche i zniszczone

Jak już zostało wspomniane, wakacyjne słońce i wysokie temperatury niekorzystnie wpłynęły na właściwe nawilżenie naszych włosów. Jest to tym bardziej dotkliwe dla posiadaczek włosów suchych i zniszczonych. Jeśli natomiast należymy do kobiet o kręconych włosach, również możemy zmagać się z problemem suchych włosów, bowiem ich struktura utrudnia znacząco transport sebum do każdego ich zakamarka. Do pielęgnacji włosów suchych powinnyśmy wybierać szampony, w których składzie znajdziemy takie substancje nawilżające, jak masło shea lub naturalne oleje. Będąc posiadaczkami włosów suchych i zniszczonych, powinnyśmy również pamiętać o tym, iż zbyt częste ich mycie może dodatkowo je osłabiać. Kiedy nasze włosy są przesuszone i pozbawione blasku, nie powinnyśmy używać szamponu częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Chcąc myć swoją fryzurę w pozostałe dni, możemy zamiast szamponu używać odżywki nawilżającej. Jak możemy to robić? Przystępując do mycia włosów odżywką, zaczynamy od zwilżenia włosów ciepłą wodą, której nadmiar następnie wyciskamy. Kolejnym naszym krokiem powinien być podział włosów na kilka pasm i nałożenie dużej ilości odżywki nawilżającej na dłoń. Teraz nakładamy odżywkę do włosów na każde pasmo z osobna, zaczynając od nasady włosów. Najwięcej odżywki nakładamy na końcówki, a następnie rozczesujemy włosy grzebieniem, zaczynając właśnie od końcówek. Masujemy skórę głowy i spłukujemy odżywkę chłodną wodą. I gotowe!

Włosy przetłuszczające się

W przypadku włosów przetłuszczających się, możemy sobie pozwolić na ich codzienne mycie lub mycie ich co drugi dzień. Co drugi lub trzeci raz, możemy podczas mycia włosów nałożyć na nie lekką odżywkę. Jeśli należymy do posiadaczek włosów przetłuszczających się, powinnyśmy wybierać szampony seboregulujące. Jeśli takie włosy po umyciu nie sprawiają nam problemów z rozczesywaniem, możemy zupełnie zrezygnować z odżywki do włosów lub używać jej bardzo rzadko. Dla tych z nas, których włosy się przetłuszczają, odpowiednie mogą się okazać odżywki w sprayu lub tzw. suche odżywki, a także odżywki do włosów, w których składzie pojawia się wyciąg z zielonej herbaty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE