Odkrywamy sekret koreańskiej pielęgnacji

Odkrywamy sekret koreańskiej pielęgnacji

To dzięki niemu Koreanki stały się ikonami piękna dla wielu kobiet, a ich metody dbania o skórę są obecnie popularne na całym świecie. Jak wygląda azjatycki rytuał piękna i jaką rolę odgrywają w nim maseczki koreańskie? Sprawdź.

Azjatycki rytuał piękna

Pielęgnacja koreańska jest wieloetapowa. Każdy etap jest bardzo ważny i tylko systematyczne przestrzegania każdego z nich daje pożądany efekt.

  • Pierwszy krok to dokładne oczyszczanie, przy użyciu preparatu do demakijażu lub olejku. Takie dwuetapowe oczyszczanie pozwala usunąć naprawdę wszystkie niedoskonałości, i przygotować skórę do dalszej pielęgnacji.
  • Kolejny krok to złuszczanie – czyli peeling. Można go wykonywać raz-dwa razy w tygodniu. Istotny jest dobór odpowiedniego preparatu – peeling gruboziarnisty lub peeling enzymatyczny.
  • Tonizacja – kolejny istotny krok w koreańskim rytuale piękna, o którym z racji braku czasu często zapominamy. Tymczasem to ważny etap, bo pozwala przywrócić skórze właściwe pH.
  • Gdy skóra jest już dokładnie stonizowana można nałożyć na nią serum lub emulsję, dedykowaną na konkretny problem np. zmarszczki czy suchość skóry.
  • I wreszcie ostatni etap – maseczki koreańskie w płachcie.

Maseczki koreańskie – nowa (stara) moda

Maseczki koreańskie (maseczki w płachcie) pojawiły się u nas stosunkowo niedawno. Podczas gdy Koreanki stosują je od bardzo, bardzo dawna. Sama forma maseczki jest bardzo ciekawa. Ma postać cieniutkiej płachty nasączonej odpowiednimi substancjami, które w zależności od potrzeba działają nawilżająco, oczyszczająco, przeciwzmarszczkowo lub relaksująco.

Płachta zapewnia lepszy kontakt substancji aktywnych i ze skórą i zapobiega ich ulatnianiu. Dlatego skuteczność maseczek w płachcie jest tak duża. Poza tym to bardzo wygodna forma. Nic nie spływa, nie przykleja się do twarzy, można położyć maseczkę w płachcie i relaksować się oglądając telewizję.

Gdzie kupić maseczki koreańskie?

Maseczki w płachcie może kupić teraz niemal w każdej drogerii. Jeśli jednak zależy ci na dobrej jakości produkcie lepiej kupić maseczki koreańskiej marki. Co prawda z ich stacjonarną dostępnością może być trochę gorzej. Ale zawsze pozostają drogerie internetowe. Tam bez problemu dostaniesz koreańskie maseczki w płachcie. Część z tych sklepów, jak np. 4seasonsbeauty.pl specjalizuje się w sprzedaży głównie produktów koreańskich firm, możesz więc tam zakupić cały asortyment do pielęgnacji.

ARTYKUŁ ZENETRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE