Na ratunek zmęczonym nogom!

Na ratunek zmęczonym nogom!

Zauważasz od pewnego czasu, że szczególnie pod koniec dnia nogi bolą i puchną? Sytuacja ta jest dla Ciebie mocno niekomfortowa i przekłada się na ogólne gorsze samopoczucie? Już teraz sprawdź, jak poradzić sobie z problemem zmęczonych, obolałych i opuchniętych nóg!

Dlaczego nogi bolą?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem powodów takiego „zachowania” nóg może być bardzo wiele. Choć część przyczyn może być poważna i bolące nogi mogą stanowić objaw niebezpiecznych schorzeń, zdecydowana większość to przyczyny zupełnie niegroźne, które możesz wyeliminować łatwiej i szybciej niż myślisz.

Do wspomnianych już poważnych przyczyn bólu nóg można zaliczyć m.in. przewlekłą niewydolność żylną, zakrzepicę żył głębokich, dnę moczanową, rwę kulszową, zmiany miażdżycowe, urazy i uszkodzenia kręgosłupa. Jeśli ból, obrzęk czy zasinienie utrzymują się długo, a do tego zauważasz inne niepokojące objawy, powinnaś udać się do lekarza.

Istnieją też jednak zupełnie prozaiczne powody zmęczenia nóg jak m.in. intensywne, długotrwałe chodzenie czy bieganie (daje się we znaki szczególnie, gdy na co dzień nie jesteś zbyt aktywna i nagle porywasz się na wzmożony wysiłek) czy źle dobrane obuwie. Nieco upraszczając, uczucie dyskomfortu i ciężkości pojawia się w nogach wtedy, gdy krew i limfa zalegają w dolnych partiach ciała. Ratunkiem w takiej sytuacji jest poprawienie krążenia.

Jak ulżyć obolałym, zmęczonym nogom domowymi sposobami?

Zdecydowanie najlepszym domowym sposobem na ból i obrzęk nóg jest chłodna kąpiel (ewentualnie prysznic), która szybko przyniesie ukojenie. Dzieje się tak dlatego, że chłodna woda (nie musi być zimna!) pobudza krążenie i zmniejsza obrzęk. Aby uzyskać jeszcze lepszy i szybszy efekt, możesz dodać do kąpieli odrobinę soli. Co jednak, jeśli akurat nie masz możliwości tu i teraz zrelaksować się w wannie czy pod prysznicem i w ten sposób zapewnić nogom ulgę?

Doraźnym, ale bardzo skutecznym rozwiązaniem jest choćby chwilowy odpoczynek z nogami uniesionymi do góry. Metoda ta daje podobne efekty – krew i limfa „odblokują się” i ponownie zaczną krążyć w prawidłowy sposób, przez co obrzęk zniknie, a Ty odczujesz wyraźną ulgę.

Zdaj się na profesjonalne rozwiązania

Koniecznie wypróbuj rajstopy uciskowe Scholl Light Legs. Czym charakteryzują się rajstopy Scholl? Są to specjalne rajstopy lecznicze, które dzięki nowoczesnej technologii splotu Fibre Firm, zapewniają stopniowy ucisk (od kostek wzwyż). Dzięki temu stymulują krążenie na całej długości nóg i tym sposobem chronią je przed obrzękami i zmęczeniem. Poprzez to, że poprawiają wspomniane już krążenie, rajstopy uciskowe Scholl działają także jak rajstopy przeciwżylakowe oraz jak rajstopy wyszczuplające.

Te rajstopy modelujące nogi są wyjątkowo wytrzymałe (dzięki gęstemu splotowi) i zachowają swoje właściwości nawet do 100 prań! Jednocześnie są wyjątkowo gustowne, dlatego też możesz nosić je nawet do eleganckiego stroju. Przewidziane są do codziennego stosowania. Każdorazowo możesz nosić je przez wiele godzin bez najmniejszych obaw. Jeśli chcesz zobaczyć, jak spisują się w praktyce, zanim je nabędziesz, zajrzyj tutaj http://charlizemystery.com/2017/01/typowy-dzien-blogerki/. Scholl Light Legs to doskonały wybór, jeżeli na co dzień borykasz się z uczuciem zmęczonych i ociężałych nóg. Nie tylko przyniosą Ci ulgę, ale też zadziałają przeciwżylakowo i wymodelują Twoje nogi! Możesz wybierać wśród rozmiarów S, M, L oraz XL, dlatego z pewnością dobierzesz produkt odpowiedni dla siebie.

Jeszcze jeden sposób na zmęczone, ciężkie nogi to masaże i kosmetyki chłodzące. Zainwestuj w specjalne wałki do masażu i dobrej jakości preparaty, takie jak kremy, żele czy balsamy. Zazwyczaj zawierają one substancje chłodzące, np. olejek eukaliptusowy i mentol. Aby Twoje działania były jak najbardziej skuteczne, stosuj wszystkie z wymienionych metod i oszczędź swoim nogom bólu!

M A T E R I A Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE