Młody jęczmień – potężna dawka witamin

Młody jęczmień – potężna dawka witamin

Młody jęczmień można spotkać najczęściej w postaci zielonego proszku, który pozyskiwany jest z siedmiodniowych łodyżek jęczmienia. Młode listki są ścinane, płukane, a następnie wyciskany jest z nich sok.

Unikalne składniki

Co jest niezwykłego w tym specyfiku? Przede wszystkim jego składniki. Młody jęczmień w porównaniu z pszenicą zawiera aż 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, 5 razy więcej żelaza i o połowę mniej pierwiastka, który znajduje się w większości pokarmów – fosforu. Ale na tym nie koniec! Dodatkowo ma wysoką zawartość beta karotenu, witaminy C, E i witamin z grupy B: B1,B2,B3,B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego i choliny.

Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież większość produktów, które spożywamy, zawiera witaminy. Owszem, jednak większość z nich traci swoją wartość z powodu przerabiania produktów spożywczych i tego, że niektóre pokarmy tracą swoje składniki odżywcze, zanim zostaną podane na stół. Młody jęczmień wyróżnia się tym, że witaminy i składniki odżywcze zachowują 100% swojej wartości.

Jednak to, co najbardziej wyróżnia młody jęczmień spośród innych tego typu pokarmów, to wysoka zawartość chlorofilu, który ma skład podobny do hemoglobiny. Chlorofil pobudza pracę serca i układu naczyniowego, działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, leczy dziąsła, opryszczkę, zwalcza ból gardła, a także znakomicie goi rany. Jest nieporównywalny z żadną inną substancją.

Własności jęczmienia

Każdy organizm potrzebuje wartościowego pożywienia i doskonałego oczyszczenia. Zielone napoje, takie jak sok z jęczmienia, nasycają komórki i jednocześnie je przeczyszczają. Zawarte w nich składniki są połączone, wzmacniają się i oddziaływają na siebie wzajemnie, a ich skuteczności nie da się porównać z żadną sztuczną kombinacją. Dodatkowo takie zielone napoje są zasadotwórcze. Organizm ludzki jest zakwaszany przez niezdrową żywność i źle dobraną dietę. Młody jęczmień działa zasadotwórczo i powstrzymuje substancje, które zakwaszają organizm.

Wpływ młodego jęczmienia na organizm

Co dobrego dla organizmu robi jęczmień? Przede wszystkim odnawia równowagę kwasowo-zasadową. Zawiera całą gamę witamin, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych. Ma także duży wpływ na problemy skórne – odmładza skórę przy pomocy dużej ilości enzymów, witamin i minerałów, za pośrednictwem wpływu na ograny wewnętrzne.

Młody jęczmień pomaga także w problemach z sercem – tłumi zlepianie się płytek krwi, które prowadzi do tworzenia się zakrzepów. Chroni naczynia krwionośne, działa przeciwzakrzepowo i przeciwmiażdżycowo. U osób, które zmagają się z cukrzycą, poprawia proces przenikania cukrów przez ściany jelita, dzięki czemu dochodzi do normalizacji poziomu cukru we krwi.

Zbawienny wpływ jęczmienia docenią również osoby z anemią. Osobom z niedokrwistością wielokrotnie zaleca się spożywanie preparatów z żelazem zredukowanym. Może być to jednak niewystarczające. Młody jęczmień zawiera żelazo wiązane organicznie, dlatego w układzie trawiennym jest wchłaniane natychmiast.

Jak należy spożywać młody jęczmień?

1 łyżeczkę sproszkowanego soku jęczmiennego należy rozpuścić w szklance wody. Trzeba jednak pamiętać, że woda nie może być gorąca, ponieważ wysoka temperatura powoduje utratę witamin i enzymów zawartych w jęczmieniu. Powstały sok należy pić ok. 20 minut przed posiłkiem, dwa razy dziennie.

Grzech nie spróbować!

Młody jęczmień wydaje się być numerem jeden pośród wszystkich zdrowych pokarmów. Dostarcza organizmowi potężną dawkę witamin, pomaga w walce z różnymi dolegliwościami, a podobno nawet wspomaga odchudzanie! Preparaty z młodym jęczmieniem są pozbawione sztucznych dodatków, konserwantów, aromatów i barwników. Jęczmień jest produktem całkowicie naturalnym i to wyróżnia go spośród konkurencji. Jest dostępny zarówno w sklepach internetowych, jak i na stoiskach ze zdrową żywnością.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kasza Pęczak: właściwości i zastosowanie
Kasza Jaglana: pogromca zbędnych kilogramów
Warzywa W Diecie: jak jeść więcej warzyw?
Nietolerancja Laktozy: jakich produktów unikać?
Owoce: poznaj je lepiej
Niestrawność Po Grillu: czy można jej uniknąć?