Jak powiększyć wąskie usta?

Jak powiększyć wąskie usta?

Duże, pełne usta są marzeniem wielu kobiet. Kiedy jednak nie chcemy lub nie możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, z pomocą idą proste triki makijażowe. Dowiedz się, jak powiększyć optycznie usta, bez użycia skalpela.

Błyszczyk dla pełnych warg

Lśniąca warstwa błyszczyku nałożona na usta sprawi, że wargi wydadzą się pełniejsze. Efekt ten poprawi wygląd nie tylko wąskich, ale i płaskich ust, pod warunkiem, że błyszczykiem muśniemy ich środek. Błyszczyk możemy zastosować w połączeniu z kolorową pomadką, ale wówczas odcienie obu kosmetyków powinny być zgodne. Fanki naturalnego makijażu mogą sięgnąć po najzwyklejszy przeźroczysty błyszczyk i stosować go z bezbarwną szminką ochronną lub roślinnym masłem odżywczym.
 

Łączenie kolorów służy proporcjom

Niekiedy w kształcie własnych ust przeszkadza nam dysproporcja pomiędzy górną a dolną wargą. Często jedna z nich jest widocznie węższa i to ona wymaga korekty za pomocą makijażu. Tak nam się przynajmniej wydaje. Aby uzyskać zadowalający efekt, korekta powinna jednak obejmować całe usta i zakłada użycie różnych odcieni szminki. Węższą wargę malujemy jaśniejszym z nich, a na drugą nakładamy ciemniejszy odcień. Aby granica między kolorami nie była zbyt drastyczna, nieco ciemniejszej pomadki powinnyśmy rozetrzeć także na węższej wardze.

Sięgamy po jasne odcienie

Wąskie usta nie lubią intensywnych barw i konturówek. Malując je na czerwono, bordowo lub na inne głębokie odcienie, tylko podkreślimy nieakceptowany przez nas kształt. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tu pastele i inne naturalne tony.

Precyzyjne modyfikacje

Jeśli naprawdę bardzo chcemy zmienić kształt ust, pozostaje nam zastosować makijaż korygujący. Polega on na pomalowaniu warg cielistym podkładem lub korektorem, a następnie wyrysowaniu nowej linii ust tuż nad naturalnymi. Kreskę rysujemy trwałą konturówką, środek zaś wypełniamy pomadką w tym samym kolorze. Metoda ta daje najlepsze rezultaty, ale wymaga precyzji i użycia bardzo trwałych kosmetyków.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE