Lato dla odważnych – kolorowe pasemka we włosach

Lato dla odważnych – kolorowe pasemka we włosach

W zeszłym sezonie wakacyjno-letnim panowała moda na ombre w kolorach flashy. Zwykle widzieliśmy w nich posiadaczki jasnych blondów, które wybierały ombre w barwie wypłowiałego różu lub miksu błękitu z pastelową zielenią. W tym roku idziemy o krok dalej. Niewinne pastele zastępujemy zdecydowanymi kolorami, którymi urozmaicamy fryzurę w formie tęczowych pasemek.

Pasemka w kolorach tęczy – dla kogo?

Kolorowe pasemka nadają się do każdego koloru i do każdej długości włosów. Brunetki i szatynki powinny jednak wybierać kolory mocno wysycone, intensywne, takie jak soczysta zieleń, fuksja, fiolet, słoneczna żółć czy jaskrawy błękit. Blondynki mogą zrobić to samo, ale w dalszym ciągu dobrze będzie im w bardziej stonowanych odcieniach.

Pozostaje jeszcze pytanie, na ile możemy pozwolić sobie na taką odważną przemianę? W końcu kolorowa grzywka czy różowe fale rzadko bywają mile widziane w pracy czy nawet w szkole. Na szczęście są metody na uzyskanie kolorowych pasemek, dzięki którym w nowy image możemy spontanicznie wskoczyć jedynie na weekend lub nawet na kilka godzin.

Koloryzacja samodzielnie czy w salonie?

Najprostszy sposób na uzyskanie kolorowych pasm to dokooptowanie do naturalnych włosów przypinanych pasemek. Rozwiązanie jasne i bezproblemowe – pasemka ściągamy kiedy chcemy, możemy dowolnie je zestawiać, przestawiać i włączać w różne fryzury, począwszy od rozpuszczonych fal po koki.

Jeśli jednak wolisz poeksperymentować na własnych włosach, masz do wyboru laboratorium domowe lub wizytę w salonie fryzjerskim. Dostępne w sklepach produkty koloryzujące są krótkotrwałe i jest to ich niebywały plus – schodzą po pierwszym myciu, a więc nieudany zabieg szybko pójdzie w zapomnienie. Do wyboru (i do koloru) mamy tonery, pianki, koloryzujące szamponetki, spraye i pasty. Nie są to produkty drogie, ale jeśli poszukujesz metody ekstremalnie budżetowej, możesz sięgnąć również po rozmaite materiały plastyczne. Włosy da się zafarbować przy użyciu bibuły, krepy czy nawet suchych pasteli.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE