Kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Jak wybrać właściwe?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Jak wybrać właściwe?

Ważna jest wiedza na temat siebie samej. Obserwuj wszelkie zmiany zachodzące z wiekiem i ciesz się nieskazitelną cerą przez długi czas!

Poznaj swój typ skóry

Zanim wybierzemy swoje idealne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, potrzebujemy przyjrzeć się naszej skórze. Jak każdy element w naszym organizmie, ulega ona ciągłym zmianom. Jest również najbardziej narażona na infekcje i niedoskonałości. Dlatego warto poświęcić jej więcej czasu.

Podstawowe cztery typy skóry:

  • skóra normalna – jest typem cery o nieskazitelnym wyglądzie. Jest idealnie miękka i nawilżona. Niestety występuje głównie u dzieci;
  • skóra sucha – jest cienka i szorstka. Jej pielęgnacja musi być bardzo delikatna i nawilżająca;
  • skóra tłusta – charakteryzuje się zintensyfikowanym wydzielaniem się sebum z gruczołów łojowych. Z wyglądu jest bardziej błyszcząc i gruba;
  • skóra mieszana – jest często występującym typem skóry. Wyróżnia się świeceniem strefy T (czoło, nos, broda) i suchością policzków.

Wybór odpowiednich kosmetyków do twarzy

Kiedy już poznamy swój typ skóry, wybór odpowiedniego kosmetyku będzie o wiele łatwiejszy. Warto dobrać takie produkty, które będą dedykowane także naszemu wiekowi. W przypadku skóry suchej najlepiej dobrać naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Zapewniają nam bezpieczny skład, który nie powoduje podrażnień, ani innych niepożądanych reakcji.

Skóra tłusta potrzebuje zaś produktów absorbujących wydzielanie się sebum. Jeżeli zmagamy się z niedoskonałościami, możemy wybrać produkty złuszczające lub też z dodatkiem tlenku cynku. Trzeba przy tym pamiętać o zapewnieniu twarzy nawilżenia. W tym celu pomogą nam dedykowane kremy oraz maseczki.

Zadbana cera

Maski w płachcie są dzisiaj dostępne do każdego typu skóry. Uzupełniają one działanie kremów i zapewniają lepsze odżywienie. Dlatego warto kilka razy w tygodniu poświęcić chwilę na taki rytuał. Maseczki w płachcie mają bardziej skoncentrowany ekstrakt, który jest łatwiej przyswajalny przez naszą skórę. Dzięki temu szybciej dostrzeżemy pożądane efekty. Maski w płachcie do różnych rodzajów cery dostępne są w sklepie https://callunamedica.com/.

Troska o potrzeby naszej skóry to przejaw samoświadomości i dbania o własne zdrowie. Uważna obserwacja organizmu i zachodzących w nich zmian może dać nam wskazówki, czego potrzebujemy. Skóra twarzy jest pod tym względem bardzo istotna, gdyż jest ona odzwierciedleniem naszego zdrowia. Dlatego warto zadbać nie tylko o jej pielęgnację, ale także o zdrowy tryb życia.

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE