Kiedy warto zdecydować się na odkurzacz piorący?

Kiedy warto zdecydować się na odkurzacz piorący?

Wybranie odpowiedniego odkurzacza jest kluczową sprawą – nie warto decydować się na model pierwszy z brzegu, ponieważ solidny odkurzacz powinien nie tylko być skuteczny w usuwaniu różnych zanieczyszczeń, ale również posiadać inne praktyczne dla gospodarstwa domowego funkcje. Tam, gdzie jest dużo dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych, zwykły odkurzacz nie da sobie rady, zwłaszcza z plamami i mocno wbitym we włókna kurzem, co nieuchronnie dotyczy każdej tego rodzaju nawierzchni.

Wielofunkcyjny pomocnik domowy

Odkurzacz piorący wyposażony jest w wiele użytecznych funkcji – nie tylko można dzięki niemu odkurzać nawierzchnie, w tym podłogę czy dywan lub wykładzinę, ale również można wykorzystać go do usuwania mokrych zabrudzeń, na przykład do zbierania wody czy błota, co w przypadku zwykłych odkurzaczy nie jest możliwe i może być przyczyną ich uszkodzenia. Co ciekawe nowoczesne modele nadają się również do bezpiecznego mycia i czyszczenia podłóg drewnianych. W zestawach z odkurzaczami piorącymi znajduje się zwykle szeroka gama praktycznych dodatków, na przykład turboszczotki, ssawki szczelinowe, szczotki do parkietów, ssawki do tapicerek, końcówki do zbierania płynów, wobec tego można stosować je na wiele sposobów zależnie od potrzeb.

Idealny dla alergików

Co ważne, odkurzacze piorące, które wyposażone są w filtry wodne, są doskonałym wyborem dla osób mających alergie. Filtr wodny jest w stanie zatrzymać zassany kurz, sierść, pyłki, roztocza, a także alergeny, które następnie pozostawiane są w wodzie i wylewane do kanalizacji po zakończeniu odkurzania – to gwarantuje, że powietrze jest odświeżająco czyste. Również warto sprawdzić modele wyposażone są w filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), który podobnie skutecznie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń.

Przyszłościowa inwestycja

Oczywiście, aby mieć czysty dywan czy tapicerkę mebli wypoczynkowych, wcale nie trzeba kupować odkurzacza piorącego. Można zdecydować się na korzystanie z oferty firm, które świadczą usługi prania dywanów, wykładzin i tapicerek. Warto jednak podliczyć koszty, ponieważ w sytuacji, gdy usługa prania zamawiana jest często, to zakup odkurzacza staje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, wobec tego jest to przyszłościowa inwestycja, która będzie mogła zwrócić się w krótkim czasie.

Gdy szukasz dla siebie dobrego odkurzacza piorącego, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania, wejdź na serwis internetowy Idealny Odkurzacz pod adresem http://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/218/odkurzacze-piorace. To tutaj można wybrać dla siebie odpowiedni model – wystarczy tylko wskazać na swoje potrzeby, by mieć przed sobą odkurzacze spełniające je wszystkie. Zapraszamy serdecznie!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kolory Do Domu: jakie wybrać?
Świąteczne Dekoracje Home&you: poznaj kolekcje home&you
Magnat Ceramic: trwała farba ceramiczna
Tapeta Na ścianę: jak ją położyć?
Salon Z Aneksem Kuchennym: jak urządzić
Naklejki Na Lodówkę: hit czy kit?