Kiedy warto wybrać kompaktową myjkę wysokociśnieniową?

Kiedy warto wybrać kompaktową myjkę wysokociśnieniową?

Myjki wysokociśnieniowe karcher k5 sprawdzają się tam, gdzie tradycyjne mycie ręczne jest utrudnione lub niemożliwe. Na rynku dostępne są klasyczne myjki ciśnieniowe bądź kompaktowe myjki typu karcher k5. Dlaczego warto sięgnąć po myjkę wysokociśnieniową? Czym się wyróżnia karcher k5?

Do czego można wykorzystać urządzenie karcher k5?

Myjka karcher k5 to urządzenie kompaktowe, co oznacza, że nie sprawdzi się do każdej pracy, a wydajność nie pozwoli na ciągłe użytkowanie, np. w warsztacie samochodowym. To idealny sprzęt do użytku domowego, a jego ogromną zaletą jest niewielki rozmiar i kompaktowy kształt. Myjka wysokociśnieniowa działa na zasadzie wyrzucania wody z taką siłą, która pozwala na bezdotykowe wyczyszczenie zakurzonego sprzętu czy zabrudzonej powierzchni.

2_kiedy-warto-wybrac-kompaktowa-myjke-wysokocisnieniowa.jpg

Urządzenie karcher k5 wykorzystasz do czyszczenia akcesoriów, narzędzi i maszyn ogrodowych, ale też roweru, skutera czy małego samochodu. Jeśli posiadasz dom z balkonem czy tarasem, myjka wysokociśnieniowa karcher k5 przyda się do oczyszczenia posadzki, fasad, okładziny z kamienia czy cegły klinkierowej. Równie skutecznie urządzenie poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń z patio, ścieżek ogrodowych i ogrodzeń. To narzędzie o wielu zastosowaniach można wygodnie przechowywać, a to duża zaleta, zwłaszcza w przypadku niewielkich składzików.

 Jak zbudowana jest myjka wysokociśnieniowa?

Urządzenie ciśnieniowe karcher k5 wyróżnia się kompaktową budową, a to sprawia, że wszystkie elementy wyposażenia wewnątrz muszą być niewielkich rozmiarów. Aby sprzęt działał niezawodnie i rzetelnie spełniał swoje funkcje, silnik chłodzony jest wodą. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że karcher k5 jest przyjemny w eksploatacji. Myjka posiada obudowę wykonaną z twardego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest trwała, wytrzymała i odporna na uderzenia. Produkt powinien być przechowywany w takiej pozycji, jak pracuje, a zatem poziomej. Niewielki rozmiar i lekkośś przydaje się w czasie transportu. Karcher wyposażony jest w komfortowy i składany uchwyt aluminiowy oraz system szybkozłączy, który znacznie ułatwia użytkowanie.
 

3_kiedy-warto-wybrac-kompaktowa-myjke-wysokocisnieniowa.jpg

Zalety i wady urządzenia

Producent myjki karcher k5 zapewnia, że urządzenie działa niezawodnie dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Faktycznie, sprzęt posiada wydajny silnik z technologią pozwalającą na chłodzenie motoru wodą, co nie oznacza, że nie może się przegrzać. Ograniczona jest również wydajność tego kompaktowego urządzenia. Powierzchnię 40 m2 można wyczyścić w godzinę, zgodnie z tym, co podane jest w instrukcji obsługi. W tym przypadku mamy do czynienia raczej z odświeżeniem czy oczyszczeniem delikatnie zabrudzonej powierzchni. Na intensywne plamy czy zacieki trzeba poświęcić więcej czasu. Ogromną zaletą produktu jest wbudowany wężyk do zasysania środka czyszczącego, dzięki czemu można zastosować dowolny detergent, który zwiększy skuteczność działania samej myjki. Plusem jest system szybkozłączy, który ułatwia sprawne przyłączenie węża wysokociśnieniowego do karcher k5 i do lancy. 

Myjka karcher k5 ze względu na kompaktowość idealnie sprawdzi się w warunkach domowych, do prywatnego użytku. Do ciągłej pracy potrzebny jest duży silnik i skuteczne chłodzenie, a to zapewnić mogą klasyczne urządzenia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE