Kiedy najlepiej kupować meble ogrodowe?

Kiedy najlepiej kupować meble ogrodowe?

Zaczniemy niebawem wyciągać nasz ogrodowy asortyment, w tym drewniane meble. Może się okazać, że niektóre z nich nie dają się już do użytku. A może to właśnie pierwszy sezon w nowym domu i stoisz przed wyborem aranżacji własnego ogrodu? W każdym przypadku kilka naszych porad może pomóc Ci w podjęciu dobrej decyzji!

Drewniane meble ogrodowe – pasują wszędzie?

Warto na samym początku zaznaczyć, że drewniane meble ogrodowe są asortymentem, który od lat nieprzerwanie uznawany jest za najlepiej nadający się do ogrodu. Korzystają z niego tak prywatni użytkownicy, jak i gastronomia oraz przestrzeń publiczna. Drewno ma tę zaletę, że doskonale wkomponowuje się w różne style. Jeśli odpowiednio uformujemy drewniane ławki, stoły czy krzesła, możemy z powodzeniem wpleść je zarówno w styl klasyczny, jak i modernistyczny.

Architekci krajobrazu bardzo cenią sobie drewniane altany i pergole przy realizowaniu projektów w stylu rustykalnym lub w stylu skandynawskim. Te dwa nurty są ostatnio bardzo na czasie. Choć przebojem wchodzi na rynek technorattan, to drewniane meble ogrodowe piastują koronę bestsellera. Dlaczego? Ponieważ są uniwersalne, trwałe i atrakcyjne cenowo. Czego chcieć więcej?

mebleogr1.jpg

Fot. Funkcjonalne meble ogrodowe z palet.

mebleogr3.jpg

Fot. Zestaw mebli ogrodowych z https://www.produktyogrodowe.pl

Kiedy decydować się na zakup drewnianych mebli ogrodowych?

Nie ulega wątpliwości, że meble ogrodowe z drewna najlepiej jest kupować wówczas, kiedy jest najtaniej. Zasada ta dotyczy przecież wszystkich zakupów robionych w sposób świadomy. W sezonie producenci i dystrybutorzy drewnianych stołów i krzeseł ogrodowych, drewnianych huśtawek i altan zasypują nas reklamami. Wydawać by się mogło, że to właśnie latem trafimy rewelacyjne okazje cenowe. Nic bardziej mylnego.

Zimą trafimy z całą pewnością na tańsze okazje drewnianych mebli ogrodowych. Pergole, szpalery, płoty osłonowe drewniane – wszystko to można w okresie poza sezonem letnim kupić w lepszej cenie. Oczywiście trzeba się również liczyć z faktem, że magazyny sklepowe będą w tym czasie zredukowane i wybór może być dosyć mocno okrojony. W dzisiejszych czasach nie stanowi to jednak wielkiego problemu – są przecież sklepy wysyłkowe, które swoją ofertę mają aktualną cały rok.

Pierwsze zakupy do ogrodu

Jeśli chcesz dobrze wstrzelić się z zakupem mebli ogrodowych i to twój pierwszy zakup, polecamy rozglądać się za produktami ogrodowymi w okolicach przełomu marca i kwietnia. To wówczas cenione na rynku sieci marketów budowlanych wprowadzają najnowszą ramówkę z hitami nadchodzącego sezonu. Można więc stosunkowo szybko przygotować się do nadchodzącego lata, kupując drewniane meble ogrodowe, altany, czy place zabaw dla dzieci.

Jeśli chcesz dostać najbardziej „gorący” asortyment produktów ogrodowych, to polecamy rozglądać się na przełomie maja i czerwca. Wówczas na parkingach i pod wiatami sklepów z produktami ogrodowymi wystawiane są drewniane meble ogrodowe – im większa przestrzeń na ekspozycji, tym więcej modeli do wyboru. To całkiem wygodne – można wybrać model, zapakować elementy do auta i jeszcze tego samego dnia rozpocząć samodzielny montaż mebli z drewna w ogrodzie.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE