Karnawał 2017: te trendy musisz poznać!

Karnawał 2017: te trendy musisz poznać!

Błyskotki, cekiny, niebotyczne szpilki, misternie ułożone fryzury, imponujące suknie – tak większość z nas widzi karnawał z perspektywy tego, w co należy się ubrać. Jak się okazuje, są to jednak nieco przestarzałe trendy. Co w tym roku proponują styliści?

Fryzury – nie trać energii na wielogodzinne czesanie

Niezliczona liczba wsuwek i dbanie o to, by każdy włos był na swoim miejscu – tak było. Na szczęście w tym roku na salonach króluje swoboda. Nie chcemy włosów przypominających hełm. Stawiamy na luźne upięcia, świeżość i lekkość. Mile widziane są ułożone na bok warkocze, bujne loki, hollywoodzkie pukle, bezpretensjonalne fale, a nawet nisko upięte kucyki z wygładzoną górą. Jako ozdoby sprawdzą się opaski wysadzane kamieniami i przykuwające uwagę kokardy (tworzące nota bene świetne połączenia z warkoczami). Włosami należy się bawić i zmieniać ich wygląd, na przykład poprzez odważną koloryzację. Zmywalnym szamponem koloryzującym potraktujmy całą czuprynę lub tylko wybrane pasma, tworząc barwne ombre lub sombre. Światem koloryzacji zawładną w tym sezonie blade, wypłowiałe barwy, na przykład wypłukany róż czy wygaszone pastele.

Znajdzie się też coś dla tych, co lubią iskrzyć się od ozdób. Prawdziwym hitem będzie pewna brokatowa stylizacja! Glitter root, bo takie właśnie miano otrzymała, to nic innego jak przedziałek obsypany kolorowym brokatem. Nie trzeba łączyć jej z żadnymi fikuśnymi upięciami. Wystarczy, że pozwolimy włosom naturalnie opaść na ramiona.

Cekiny i błyskotki – bez nich karnawał nie mógłby istnieć

Skoro zostaje brokat, to zostają i inne błyskotki, na przykład cekiny. Ich miejsce to oczywiście sukienki i bluzki. Mogą powlekać zarówno kuse sukieneczki, jak i długie, obcisłe suknie rodem z hollywoodzkiego czerwonego dywanu. Mogą być motywem głównym lub tylko akcentem. Poza tym nie zapomnijmy o wysadzanej kamieniami biżuterii i niedużych torebkach pokrytych błyszczącym materiałem.

Mała czarna na pierwszy plan

Mała czarna na imprezę karnawałową? Brzmi jak plan awaryjny. Tymczasem to do niej należeć powinna każda tegoroczna zabawa. Mała czarna w takiej odsłonie musi jednak przykuwać spojrzenia – czy to za pomocą błyszczących przeszyć, koronek, lśniących wstążek, czy też brokatowej powłoki lub głębokich wycięć. Ta kreacja nigdy nas nie zawiedzie. W tym roku możemy postawić również na małą czarną z rozkloszowanym dołem i górą w stylu pin-up. Do tego fryzura na Audrey Hepburn i mamy stylizację doskonałą!

Aksamit i spółka

W tym roku z pewnością dadzą się zauważyć dwa hity. Pierwszym z nich będą kreacje uszyte z aksamitu. Najmodniejsze to te z długim rękawem i głębokim wycięciem z przodu lub z tyłu. Mile widziany przede wszystkim w szarościach, czerni, bordo czy butelkowej zieleni. Do tych kolorów świetnie pasuje ponadto drugi hit tegorocznego karnawału, czyli akcenty w kolorze opalizującym. Efekt ten może znaleźć się na naszej kopertówce lub na paznokciach, ale równie dobrze może go zastosować na włosy! Pięknie będzie się prezentował na wypielęgnowanych, bujnych falach.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE