Kajal – makijaż i pielęgnacja oczu w jednym

Kajal – makijaż i pielęgnacja oczu w jednym

W orientalnym makijażu wyróżniają się mocno podkreślone, obrysowane ciemnym konturem powieki. Takie malowanie oczu dobrze komponuje się z ciepłą karnacją i ciemnymi włosami mieszkanek Indii. Kajalu używa się także w innych krajach południowej Azji, na Bliskim Wschodzie oraz na północy Afryki. Choć Europejki rzadko preferują podobny makijaż, ciemne kreski i cienie to element charakterystyczny smoky eyes oraz makijażów wieczorowych. Używamy do ich wykonania eye-linerów lub kredek, które mają wyłącznie właściwości koloryzujące. Kajal – orientalne mazidło do malowania – ma oprócz tego działanie lecznicze i pielęgnacyjne.

 Jak powstaje kajal?

Muślinowy knot moczy się w roztworze proszku sandałowego, a następnie spala. Tak powstały proszek mieszany jest z olejami roślinnymi, dzięki czemu uzyskuje gęstą konsystencję i jest łatwy w aplikacji. Do gotowego kajalu dodaje się również ekstrakty roślinne i olejki, które wzmacniają jego właściwości pielęgnacyjne. Prawdziwy, orientalny kajal, który najlepiej kupować w sklepach ekologicznych lub orientalnych, chroni oczy przed wiatrem i silnym słońcem. Ma też działanie oczyszczające i rozjaśnia białka oczu. Jest w pełni naturalny – nie podrażnia, a więc nadaje się dla alergików i oczu szczególnie wrażliwych. Kajal jest bardzo trwały, posiada kolor głębokiej czerni i poprawia komfort widzenia.

Kajal dla zmęczonych oczu

Dla zmęczonych i spuchniętych oczu makijaż jest często ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują. Tymczasem przed wyjściem z domu na wszelkie sposoby staramy się poprawić ich wygląd właśnie makijażem. Wtedy również warto sięgnąć po kajal arabski. Zawiera on m.in. dodatek kamfory, która działa łagodząco i zmniejsza przekrwienie oczu, zwężając naczynka krwionośne. Kamfora daje ponadto uczucie chłodu, które przynosi ukojenie zarówno przemęczonym oczom, jak i komfort w upalne dni.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE