Jedz lody i chudnij

Jedz lody i chudnij

Gdy za oknem letni skwar, często sięgamy po pyszne i zapewniające chwilowe ochłodzenie lody. Potem jednak mamy wyrzuty sumienia spowodowane ich kalorycznością. Niesłusznie! Naukowcy udowodnili bowiem, że lody mogą mieć działanie odchudzające.

Lody korzystne dla sylwetki?

Te zimne przekąski są wyjątkowo bogate w wapń – zawierają go nawet więcej niż mleko. Wapń jest natomiast odpowiedzialny nie tylko za budowę mocnych kości, ale wspomaga też spalanie tłuszczu. Ponadto, naukowcy przekonują, że, aby nasz organizm mógł zacząć trawić dany produkt, musi go najpierw ogrzać do temperatury ciała, co w przypadku lodów trwa długo i wymaga sporych zasobów energii, które czerpie z nagromadzonych w postaci tłuszczu zapasów.

Jakie lody wybierać?

Najmniej kaloryczne lody to te bez dodatku śmietany, czekolady i tłuszczu, jednak najwięcej wapnia znajdziesz właśnie w lodach śmietankowych. Jeśli dbasz o sylwetkę, wybieraj lody owocowe. Najmniej kalorii – około 30 w jednej gałce – mają lody sorbetowe oraz mleczne i owocowe.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Te wspaniałe nowiny należy jednak traktować z umiarkowanym entuzjazmem. Jeśli od rana do wieczora będziemy objadać się lodami, nie wyjdzie nam to na zdrowie. Dlaczego? Po pierwsze przekroczymy dzienny limit kalorii, co zamiast utraty zbędnych centymetrów w biodrach będzie skutkowało zwiększeniem się ich liczby. Ponadto, lody, szczególnie te z bitą śmietaną, nie są polecane osobom ze zbyt wysokim poziomem „złego” cholesterolu – mogą im zaszkodzić.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE