Jakie zabawki rozbudzają wyobraźnię dziecka?

Jakie zabawki rozbudzają wyobraźnię dziecka?

Jest to szczególnie ważne, bo dzięki umiejętnościom myślenia przyczynowo-skutkowego czy kreatywności mogą one osiągać lepsze efekty w nauce. Ale do tego potrzebna jest wyobraźnia, którą łatwo rozbudzić za pomocą zabawek. Zastanawiasz się jakich? Koniecznie przeczytaj nasz najnowszy tekst!

Zabawki muzyczne

Zauważyłaś, że Twoje dziecko bardzo lubi zajęcia z rytmiku w przedszkolu? A może reaguje radosnym śmiechem, gdy słyszy wpadającą w ucho piosenkę z reklamy? Nic w tym dziwnego! Maluchy uwielbiają różnego rodzaju dźwięki, a one doskonale działają na ich wyobraźnię! Jaki jest z tego wniosek? Koniecznie kupuj swojej pociesze zabawki muzyczne! Nie tylko wpływają na kreatywność, ale też kształtują poczucie rytmu, rozwijają zmysł słuchu oraz koordynację ruchową. Do tego, taka zabawa daje ogromną satysfakcję. Nie wiesz, jakie gadżety muzyczne będą dobre dla Twojego dziecka? Na pewno sprawdzą się różnego rodzaju keyboardy, perkusje, grzechotki, trąbki, flety, harmonijki i bębenki. Obawiasz się, że są to zabawki dla dzieci wieku szkolnym? Niekoniecznie! Sklepowe półki aż uginają się od zabawkowych instrumentów, które powstały z myślą o najmłodszych – bez problemu znajdziesz coś już nawet dla półrocznych szkrabów!

Klocki

Podobnie właściwości mają klocki. Oprócz tego, że wpływają na wyobraźnię, to jeszcze rozwijają koordynację ruchową oraz wzrokową i ćwiczą koncentrację. Dodatkowym atutem jest też to, że dziecko ma szansę zdobyć podstawową wiedzę z zakresu matematyki oraz nauczyć się np. nazw kolorów i kształtów. Zastanawiasz się, jakie klocki będą dobre dla Twojego dziecka? Na uwagę z pewnością zasługują klocki Lego, które w Polsce dostępne są m.in. w SalonKlockow.pl. Dlaczego? W ofercie duńskiej marki znajdziesz zestawy dostosowane nie tylko do wieku malucha (dostępne są kolekcje dla 1,5-roczniaków!), ale też związane z ich zainteresowaniami lub inspirowane najpopularniejszymi bajkami i filmami, np. Lego Angry Birds, Lego Princess Disney czy Lego Star Wars.

Gry planszowe

Wydawało Ci się, że gry planszowe to przeżytek? Jesteś w błędzie! Od kilku sezonów „planszówki” są znowu na topie, a dzieci coraz chętniej w nie grają. I bardzo dobrze, bo jest to jeden z lepszych sposób na rozwinięcie wyobraźni! Dzięki nim dziecko ma szansę wcielić się w rolę kogoś innego, co pobudza kreatywność, ale też sprzyja kształtowaniu poczucia empatii. Dodatkowo takie gry mają kolejną wartość edukacyjną – za pomocą zabawy możesz „przemycić” informacje na temat historii, geografii, a w przypadku młodszych dzieci, kolorów, zwierzątek, cyfr czy roślin.

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE