Planszówki lepsze niż telewizja i komputer

Planszówki lepsze niż telewizja i komputer

W czasach rozwijających się platform streamingowych, których oferta potrafi przykuć do telewizora na wiele godzin, klasyczne formy wspólnej rozrywki schodzą na dalszy plan. Istnieje jednak wiele powodów, aby wyłączyć telewizor i spróbować spędzić czas w sposób bardziej wartościowy. Na dobry początek idealne będą gry planszowe.

Zostaw pilot, weź planszówkę

Czas spędzony na wspólnych zajęciach to jedna z podstaw zdrowych relacji w rodzinie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie zajęcia odbywające się w kręgu rodzinnym mają taki walor. Wspólne oglądanie telewizji wygląda z pozoru jakby jednoczyło rodzinę, tymczasem jest zupełnie odwrotnie. O ile pojedynczy seans przed telewizorem raz na jakiś czas nie zaszkodzi, o tyle codzienny rytuał wspólnego oglądania programów TV rozluźnia więzi między bliskimi. Wlepieni w ekran telewizora zapominamy o tym, czym jest prawdziwa rozmowa, słuchanie siebie nawzajem i dzielenie ze sobą czasu. Rodzina skupiona przez komputerem również niewiele wynosi z tego typu rozrywki.  

Planszówki – warto grać razem

Siedząc w domu w zimowe i jesienne wieczory lub podczas choroby możemy zająć się czymś zupełnie innym. Na wyciągnięcie ręki są bowiem planszówki. Gry planszowe to rozrywka dla całej rodziny, bez względu na wiek poszczególnych domowników. Obecny wybór planszówek pozwala grać zarówno trzylatkom, ich starszemu rodzeństwu, rodzicom, jak i dziadkom. Dlaczego warto wybrać planszówki zamiast telewizora i komputera?

Planszówki to przede wszystkim świetna rozrywka dla najmłodszych. Pozwalają na wspólną zabawę, uczą kreatywności i przewidywania, kształtują słownictwo, wspomagają naukę liczenia, rozwijają aparat mowy, ćwiczą pamięć i koncentrację. Dla rodziców frajda z grania jest niemniejsza, gdyż planszówki przypominają im o ich własnym dzieciństwie i grach swojej młodości. W wielu rodzinach granie w gry planszowe wchodzi w stały rytuał, bywa obowiązkowym punktem weekendu, a nawet odbywa się codziennie. Planszówki wymuszają też większą aktywność i mają walor kolekcjonerski. Niewątpliwie zacieśniają relacje w rodzinie i wnoszą wiele optymizmu w życie domowe.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE