Jaki szampon do włosów o różnych potrzebach?

Jaki szampon do włosów o różnych potrzebach?

Prawidłowa oraz efektywna pielęgnacja opiera się na produktach dostosowanych do potrzeb konkretnych włosów i zaczyna już przy szamponie.

Włosy suche lub zniszczone

Codzienna stylizacja włosów z użyciem ciepła: suszarki, lokówki, prostownicy, a także kosmetyków utrwalających, wpływa na znaczne osłabienie kondycji włosów. Do ich przesuszenia i niszczenia dochodzi także podczas agresywnych koloryzacji, a nawet w trakcie długotrwałej ekspozycji na słońce, wiatr czy słoną wodę – np. w czasie letnich kąpieli.

Szampon do włosów potrzebujących regeneracji powinien zawierać substancje odpowiedzialne za odbudowę ich struktury, np. keratynę oraz naturalne olejki – np. arganowy, brzoskwiniowy, które nie tylko odżywiają same włosy, ale działają rewitalizująco również na skórę głowy. Warto wybrać taki produkt, który z jednej strony będzie delikatnie oczyszczał, a z drugiej pełnił funkcję odżywki. Tym sposobem włosy będą regenerowane już przy myciu.

Puszące się kosmyki

Niepokorne, elektryzujące i puszące się włosy pomoże ujarzmić szampon z proteinami jedwabiu oraz ekstraktami z naturalnych składników – np. aloesu czy oliwek. Pomogą one zamknąć łuski włosów i tym samym wygładzić ich strukturę. Do tego zapewnią utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia, odżywią skórę głowy i same włosy.

Jaki szampon do włosów farbowanych?

Włosy farbowane wymagają szczególnego rodzaju pielęgnacji. Z jednej strony muszą one otrzymać solidną dawkę regeneracji, nawilżenia i odżywienia, a z drugiej być odporne na wypłukiwanie koloru. Jedną i drugą funkcję spełni szampon stworzony specjalnie do włosów farbowanych. Dobrze jest, żeby zawierał on filtry UV, dzięki czemu ochroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz utratą intensywności koloru. Ponadto powinien być bogaty w substancje odżywcze, jak np. ekstrakt z granatu, który jest źródłem witamin A, C, E i B oraz minerałów. Dodatkowo granat zatrzymuje kolor w keratynie włosów, a więc zapobiega jego wypłukiwaniu podczas mycia.

Włosy przetłuszczające się

Jaki szampon do włosów, którym brakuje objętości i świeżości? Najlepszym rozwiązaniem będą produkty oczyszczające, np. z ekstraktami z cytrusów. Pozwolą usunąć nadmiar sebum, a przy regularnym stosowaniu – poprawią pracę gruczołów łojowych. Trzeba jednak pamiętać, że szampony mocno oczyszczające mogą przesuszyć włosy, jeśli nie będą wzbogacone substancjami odpowiedzialnymi za nawilżanie. Dobrze jest więc wybrać te produkty, które nie tylko pomogą odzyskać świeżość włosów, ale także zapewnią im niezbędną dawkę odżywienia i nawilżenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE