Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs? Wybierz mądrze!

Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs? Wybierz mądrze!

Zanim zabierzemy się za kupno odżywki, musimy dowiedzieć się, czego potrzebują rzęsy. Dokładnie tak samo, jak nasze włosy na głowie, również rzęsy potrzebują wielu składników odżywczych – witamin, minerałów. Zbudowane są przede wszystkim z keratyny, więc warto dostarczyć im nieco aminokwasów. Zachować młodość pozwoli im witamina E, natomiast skórę powiek odżywi i ukoi np. ekstrakt ze świetlika.

Sięgaj po naturalne!

Zasada jest bardzo prosta: im mniej składników w odżywce do rzęs, tym większe prawdopodobieństwo, że jest ona skuteczna i bezpieczna. Wybierzmy serum o jak najmniejszej liczbie składników – wówczas istnieje mniejsza prawdopodobieństwo, że zawiera ono szkodliwy składnik, którego nazwy po prostu nie byliśmy w stanie rozszyfrować. Bardzo ważne jest również, aby odżywka do rzęs zawierała przynajmniej jeden ekstrakt lub olejek roślinny. Naturalne składniki kosmetyków są ważne, ponieważ działają intensywnie i dogłębnie, a także są dla nas bezpieczne.

Z pędzelkiem czy szczoteczką?

Znaczenie ma również forma aplikatora, choć z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to mało istotny aspekt. Jednak o wiele łatwiej nałożyć serum u nasady rzęs, kiedy posługujemy się cienkim, precyzyjnym pędzelkiem, a nie szczoteczką (jak przy maskarze). Forma eyelinera jest o wiele lepsza, ponieważ sposób użycia ma wpływ na to, jak szybko składniki pielęgnujące dotrą do cebulek rzęs.

Cena nie gra roli

Wiele osób wyznaje zasadę, że droższe produkty są lepsze albo wręcz odwrotnie – że lepiej sięgać po tańsze rozwiązania. Tak naprawdę cena nie ma żadnego znaczenia, bo zarówno wśród drogich, jak i tanich produktów możemy znaleźć coś dla siebie. Wyznacznikiem skuteczności i jakości jest skład oraz działanie, a nie kwota, jaką musimy za to zapłacić.

Zapytaj innych!

Co można zrobić, żeby dowiedzieć się, które serum jest dla nas odpowiednie? Warto przejrzeć recenzje odżywek do rzęs, dzięki którym poznamy opinie na temat najpopularniejszych produktów, ich działania i skuteczności.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y  

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE