Jak zregenerować cerę po lecie?

Jak zregenerować cerę po lecie?

Często również po lecie zaogniają się zmiany trądzikowe, które już na jesieni, pozornie uciszone, powracają niekiedy ze zdwojoną siłą. Jak więc zregenerować skórę po wakacjach i sprawić, by powróciła do doskonałej kondycji?

Peeling

Skóra po lecie jest przesuszona, aby więc przywrócić jej gładkość i elastyczność, warto stosować systematycznie peelingi. Szczególnie polecane są peelingi enzymatyczne lub z małą zawartością kwasów, które delikatnie, ale jednocześnie skutecznie usuwają martwy naskórek. Dzięki temu cera zostanie lepiej przygotowana na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Po lecie skórze może także brakować jędrności, ponieważ słońce osłabia produkcję kolagenu. Rozwiązaniem tego problemu również jest peeling – zabieg ten pobudzi skórę do odnowy, co pomoże odzyskać jej elastyczność.

Nawilżenie to podstawa

O odpowiednie nawilżenie twarzy należy dbać cały rok. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie nadmierne wysuszanie skóry drażniącymi kosmetykami matującymi czy przeciwtrądzikowymi może być powodem nasilenia się problemów skórnych. Po lecie jednak zmęczona słońcem cera potrzebuje nawilżającego kompresu jeszcze bardziej niż zwykle. Dlatego w okresie powakacyjnym warto stosować maseczki co najmniej raz w tygodniu, a każdego ranka i wieczoru pamiętać o nałożeniu kremu nawilżającego.

Zadbaj o okolice oczu

Skóra pod oczami jest cieńsza i bardziej delikatna niż ta pokrywająca resztę twarzy. Właśnie w tym miejscu najszybciej widoczne są pierwsze zmarszczki, warto więc poświęcić jej więcej uwagi – szczególnie po lecie. Zwykły krem pod oczy to jednak w tym wypadku za mało. Aby odżywić skórę, regularnie aplikuj ampułki odżywcze oraz maseczki, delikatnie wklepując produkt w skórę opuszkami palców.

Walka z przebarwieniami

Niechcianą pamiątką po słonecznym lecie mogą być przebarwienia. Jesień to doskonały czas na rozpoczęcie walki z nimi. Nierówności pigmentacyjne są jeszcze świeże, łatwiej więc będzie wyrównać koloryt cery. Co więcej, jesienią słońce staje się łagodniejsze, a to doskonały czas na stosowanie kosmetyków z witaminą C oraz kwasów. Warto wypróbować także preparat na bazie witaminy B3 oraz azeloglicyny – te składniki ma w składzie A-SERUM od Nanili Professional. Produkt ten rozjaśnia skórę i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień, polecany jest także w przypadku trądziku i trądziku różowatego.

Nawadnianie od wewnątrz

Stosowanie kremów nawilżających oraz masek pozwoli poprawić stan cery wysuszonej letnim słońcem, nie przyniesie jednak długotrwałych efektów bez odpowiedniego nawodnienia od środka. Picie wody jest niezbędne nie tylko dla ładnego wyglądu skóry, ale przede wszystkim – poprawnego funkcjonowania całego organizmu. Nie warto o tym zapominać ani latem, ani przez pozostałą część roku. 

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE