Jak wyrzeźbić ramiona?

Jak wyrzeźbić ramiona?

Podczas treningu zwykle skupiamy się na rzeźbieniu takich partii ciała, jak brzuch, uda, czy pośladki, często zapominając o tym, że o apetycznym wyglądzie ciała decydują także szczegóły. Jak podkreślają trenerzy fitness, częstym problemem, nawet wśród atrakcyjnych i raczej wysportowanych kobiet, są nieestetycznie wyglądające, otłuszczone ramiona. Co jest tego przyczyną?

Co jest przyczyną obwisłych ramion?

Odpowiedż jest prosta. Okazuje się, że zwykle nie wiemy jak prawidłowo mięśnie ramion ćwiczyć i zabieramy się do tego zupełnie na opak. Problemem może też być ciągle pokutujący w społeczeństwie pogląd, że ćwiczenia tych partii ciała mogą nadać kobiecie zbyt „męski” i „nabity” wygląd. Nic bardziej mylnego – jak uspokajają trenerzy, organizm zdrowej kobiety nie produkuje zwykle takiej ilości testosteronu, która mogłaby wpłynąć na rozwinięcie się u niej pod wpływem ćwiczeń bardzo atletycznej, czy też „męskiej” budowy. Dlatego, zamiast znajdować sobie wymówki, już dziś dowiedz się, jak prawidłowo ćwiczyć ramiona i razem z nami je wyrzeźbij!

A zatem, co należy robić, aby wiosną pokazać światu seksownie wyrzeźbione mięśnie ramion?

Co robić?

  • Pozbądź się tłuszczu
    „Odtłuszczenie” ciała to pierwszy ruch, jaki musimy wykonać podczas walki o piękne ramiona. Jeśli bowiem widzisz, że stały się „galaretowate” i zwisa z nich skóra – szczególnie w tylnej części, to znak, że w Twojej diecie jest za dużo niezdrowych tłuszczy. Aby więc zyskać piękne ramiona (i więcej zdrowia), wyeliminuj z diety słodycze, fast foody i inne niezdrowe przekąski, a wprowadź więcej owoców i warzyw (ok. 5 porcji dziennie). Pij też dużo niegazowanej wody.
  • Zastosuj treningowy mix
    Aby wyszczuplić i wyrzeźbić ramiona potrzebny będzie treningowy mix składający się zarówno z ćwiczeń siłowych (z ciężarkami), jak i aerobowych (rower, aerobik, bieganie, pływanie itd.). Aeroby, w towarzystwie diety, pozwolą Ci pozbyć się z ramion zbędnego tłuszczu i trochę je usprawnią. Ćwiczenia siłowe, które wykonasz przy użyciu ciężarków, wyrzeźbią natomiast mięśnie i sprawią, że ramiona będą wyglądać apetycznie. (Przykładowy trening siłowy ramion prezentujemy na filmiku poniżej).
  • Zadbaj o skórę
    Starając się poprawić wygląd ramion, nie zapominaj również o ich odpowiedniej pielęgnacji. Po prysznicu, zawsze pamiętaj o nałożeniu na skórę w tamtych partiach balsamu nawilżającego lub najlepiej ujędrniającego. Dwa razy w tygodniu, podczas prysznica stosuj tez peeling, a wiosną i latem odsłanianie ramion nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

Ćwiczenia siłowe na piękne ramiona
Do wykonania tych ćwiczeń używaj niezbyt ciężkich hantli (do wyboru waga od 0,5 – 2 kg).

źródło: youtube.com

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE