Testolan – jak poradzić sobie z niedoborem testosteronu?

Testolan – jak poradzić sobie z niedoborem testosteronu?

Produkowany od 9 tygodnia życia jeszcze w łonie matki, testosteron to jeden z najważniejszych męskich hormonów. Dowiedz się czym grozi jego niedobór i jak sobie z nim radzić.

Niedobór testosteronu – co stanowi przyczynę?

Zaobserwowano, że poziom testosteronu u mężczyzn powyżej 30. roku życia maleje o około 1% rocznie. Nie dziwi zatem fakt, że na niedobór testosteronu narzekają głównie dojrzali mężczyźni. Wszak w okolicach 40.-50. roku życia poziom testosteronu jest zwykle niższy o nawet kilkadziesiąt procent. Zmiany te uwarunkowane są zaburzeniami w gospodarce hormonalnej.

Szczególnie odczuwalne są zmiany hormonalne zachodzące przy tzw. andropauzie. To zjawisko poprzedzające wejście w okres starości.

Niedobór testosteronu – kłopotliwe objawy

Niedostateczny poziom testosteronu we krwi niesie za sobą szereg zmian w funkcjonowaniu danej jednostki. Zmiany mają wpływ na sferę fizyczną, psychiczną oraz seksualną. Do najczęściej występujących zaburzeń zaliczamy:

  • problemy z potencją,
  • problemy z osiągnięciem pełnej satysfakcji seksualnej,
  • znaczne skrócenie czasu stosunku (niekiedy przedwczesna ejakulacja),
  • huśtawka nastrojów,
  • otyłość brzuszna,
  • zmniejszenie wytrzymałości i wydolności mięśni,
  • utrata masy mięśniowej.

Działania profilaktyczne, czyli jak zapobiegać niedoborowi testosteronu

Wydawać by się mogło, że obniżenie poziomu testosteronu jest naturalnym procesem, któremu nie można zaradzić. Nic bardziej mylnego. Wielu mężczyzn z powodzeniem wspomaga produkcję testosteronu, co pozwala utrzymać im pełną sprawność fizyczną, seksualną i psychiczną do późnego okresu starości. Jak to możliwe?
Przede wszystkim należy zadbać o tryb życia. Zdrowy, czyli taki, w którym dbamy o odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną, odpowiedni rytm dobowy oraz stronimy od alkoholu i papierosów. Jest on swojego rodzaju gwarancją lepszego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W połączeniu z odpowiednią suplementacją – może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Odpowiednia suplementacja, czyli… Testolan!

Suplementów wspomagających produkcję „męskiego hormonu” jest mnóstwo. Jednakże niewiele z nich cechuje tak wysoka skuteczność, jak ma to miejsce w przypadku Testolanu. Ten preparat to gwarancja nie tylko zlikwidowania nieprzyjemnych defektów, wywołanych przez obniżony poziom testosteronu, ale także zwiększenie jego produkcji, co stanowi definitywne rozwiązanie problemu. Tym samym Testolan to suplement docierający do źródła problemu.

Testolan cechuje nie tylko wysoka skuteczność, ale także brak skutków ubocznych. Oparty na unikalnej kompozycji naturalnych składników, nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji. Może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w celu profilaktyki, jak i w leczeniu.

Po więcej informacji na temat Testolanu, jego składu, opinii oraz recenzji ekspertów zapraszamy na stronę producenta – Testolan.pl.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Błędy Podczas Opalania: czego nie robić?
Relaks: naucz się odpoczywać
Zdrowe Przekąski: czym zastąpić niezdrowe przysmaki?
Śmieszne Prezenty: alternatywa dla ludzi z poczuciem humoru
Depilacja Laserowa Nóg: Sposób na gładkie i piękne nogi