Jak wykonać idealny makijaż na urodziny?

Jak wykonać idealny makijaż na urodziny?

Urodziny to idealna okazja aby zaszaleć – czy to na parkiecie czy też wybierając makijaż. Przeczytaj nasze propozycje makijażu urodzinowego.

Co jest potrzebne do wykonania makijażu na imprezę?

Do podstawowych akcesoriów, które będziesz potrzebowała do wykonania makijażu na imprezę, należą: baza pod podkład, korektor, puder, podkład, cienie do powiek, tusz do rzęs, pędzle do makijażu, róż, szminka lub błyszczyk. Są to podstawowe akcesoria kosmetyczne, które każda kobieta musi mieć w swojej kosmetyczce. Jeżeli czegoś Ci brakuje bądź potrzebujesz nowych produktów, możesz nabyć je bez żadnych problemów przez Internet, wchodząc m.in. na stronę pl.Oriflame.com.

Przygotowywanie cery i nakładanie podkładu

Pierwszym krokiem do wykonania idealnego makijażu urodzinowego jest idealne nawilżenie cery. Dzięki temu wszystkie kosmetyki będą ładnie się na niej prezentowały. W tym celu należy nałożyć ulubiony krem nawilżający. W dalszej kolejności twarz należy pokryć bazą rozświetlającą, która wygładzi i rozpromieni cerę. Następnie możemy już nałożyć na twarz podkład oraz zastosować korektor w miejscach, które chcemy zatuszować (zwykle są to krostki i blizny).

Upiększanie policzków

Świetnym sposobem na stworzenie promiennego, a jednocześnie dziewczęcego makijażu, jest zastosowanie na policzkach różu, który ładnie otworzy twarz i podkreśli kości policzkowe.

Makijaż oczu

Można zdecydować się zarówno na klasyczny makijaż oczu, jak i smokey eye. W przypadku tej drugiej opcji należy na górną powiekę nałożyć jasny cień, a następnie ciemniejszą barwę szarego cienia. Kolejnym krokiem jest obrysowanie oczu przy użyciu czarnego cienia. Należy pociągnąć cieniem od kącików oka do samych brwi. Pamiętaj jednak, aby wykonana kreska była delikatna.

Makijaż ust

Ostatnim etapem tworzenia makijażu na urodziny będzie zadbanie o wygląd ust. Jeżeli zdecydowałaś się na mocne oczy, wybierz delikatną szminkę. W przypadku wykonania klasycznego makijażu oczu można zaszaleć z kolorem błyszczyka. Można wtedy zastosować nawet czerwoną szminkę, która zawsze wygląda elegancko.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE