Jak nakładać róż? Wybierz pędzel do różu, który pomoże uniknąć błędów w makijażu

Jak nakładać róż? Wybierz pędzel do różu, który pomoże uniknąć błędów w makijażu

Róż to ulubiony kosmetyk kolorowy wielu z nas. Dzięki lekko zaróżowionym policzkom twarz wydaje się żywsza i młodsza, a cały makijaż nabiera barw. Nakładanie różu też zazwyczaj nie sprawia problemu – wystarczy przecież musnąć policzki pędzlem. Często robimy to tym małym pędzelkiem dołączonym do opakowania kosmetyku.

Co to jest pędzel do różu?

To specjalny pędzel wyprofilowany tak, by łatwo było nim aplikować pudrowy kosmetyk na skórę i jednocześnie modelować twarz. Makijaż z użyciem różu też ma swoje tajemnice. Może być wykonany gorzej lub lepiej, a pędzel do różu to gadżet, który wiele ułatwia w makijażu i naprawdę się przydaje. W sklepach możesz znaleźć pędzle:

  • ukośnie ścięte – to dobry wybór dla kobiet, którym zależy na wyrazistym konturowaniu za pomocą różu;
  • zaokrąglone, lekko spłaszczone na czubku – dzięki nim nakładanie różu jest proste i szybkie.

Zazwyczaj droższe są pędzle do różu wykonane z naturalnego włosia , ale nie obawiaj się zakupu pędzla syntetycznego. Nowoczesne pędzle ze sztucznym włosiem nie muszą być sztywne, a dzięki gładkiej strukturze są bardziej higieniczne. Rada doświadczonych makijażystów: pędzel do różu powinien być mały, bo takim łatwiej manewrować.

Uwaga! Nigdy nie używaj do nakładania różu pędzelków ani puszków, jakie można znaleźć w opakowaniach kosmetyków. Ich kształt nie jest odpowiedni do precyzyjnej aplikacji, łatwo o nierównomierne rozprowadzenie różu i pozostawienie plam. 

Jak nakładać róż pędzlem?

Róż nabieraj wyłącznie na boki pędzla, w niewielkich ilościach. Nie uśmiechaj się, aby nie unosić policzków, bo wtedy nałożysz róż w niewłaściwych miejscach. Delikatnie poprowadź pędzel do różu po skórze (nie wcieraj kosmetyku!), kilkukrotnie powtarzając posuwisty ruch od dołu ku górze, w kierunku skroni. Zachowaj umiar! Nadmiar różu będzie wyglądał nienaturalnie i odwróci uwagę od innych elementów makijażu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE