Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Mowa tu m. in. o stanach zapalnych mieszków włosowych, pojawiających się po użyciu depilatora elektrycznego. Depilacja laserowa rozłożona jest na kilka zabiegów i daje niemal stuprocentową pewność, że owłosienie zniknie ze skóry na dłuższy czas.

Rozmowa z lekarzem

Na etapie konsultacji pacjent proszony jest przez lekarza o wypełnienie odpowiedniej ankiety. Zawiera ona pytania dotyczące ogólnego zdrowia, zażywanych lekarstw czy przebytych chorób. Następnie wykonywana jest próba laserowa na niewielkim fragmencie skóry – chodzi o to, by sprawdzić, jak skóra zareaguje na powstałe w ten sposób podrażnienia. Jeżeli nie występuje żadne niepożądane zjawisko, można przejść do ustalenia terminu i usunięcia owłosienia. W przypadku zabiegu takiego jak depilacja laserowa warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty – Katowice oferują najlepszych specjalistów w kraju. 

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

W depilacji laserowej najczęściej stosowany jest laser, którego światło pochłania znajdująca się w mieszkach włosowych melanina. Substancja ta odbiera przekazywaną energię, dzięki czemu ulega zniszczeniu razem z całym mieszkiem. Aby zniwelować powstały obrzęk i zaczerwienienie, zwykle po zabiegu stosuje się odpowiednie preparaty o działaniu łagodzącym.

Sprawdź Idealnie – klinika depilacji – jest to salon stacjonujący w Gliwicach i Katowicach.

Depilacja laserowa – ilość sesji

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. Należy wykonać co najmniej kilka zabiegów, głównie ze względu na nierówny porost owłosienia. Na światło lasera reagują jedynie włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostałe są w fazie uśpienia – ich mieszki nie reagują na laser, ponieważ maja niewiele melaniny. Zabieg przez około pół roku powtarzany jest co miesiąc, po tym czasie raz na rok. Depilację laserową może utrudnić pojawienie się jaśniejszych i cieńszych włosków po zabiegach. Przeciwwskazaniem są również zaburzenia hormonalne oraz zespół nadwrażliwości mieszków na poziom hormonów.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE