Lato się zbliża – zadbaj o swoją skórę

Lato się zbliża – zadbaj o swoją skórę

Jeśli mamy więcej czasu dla siebie, warto wykorzystać go na poprawę stanu swojej skóry lub przeprowadzenie różnego typu zabiegów dermatologicznych. Współczesna dermatologia oferuje szeroki zakres czynności, jakie służą odświeżeniu cery oraz wpływają na jej ogólną kondycję. Podpowiadamy, na jakie zabiegi warto zdecydować się w czasie letnim.

Zdrowa cera latem

Jednym z podstawowych zabiegów, jakie poleci nam dermatolog, jest oczyszczanie. Ta czynność ceniona jest nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Niemniej jednak dbałość o czystą i odświeżoną cerę jest szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdy nasza skóra narażona jest na nadmierne nasłonecznienie, dużą wilgotność i zmienne warunki atmosferyczne. Dobrze wykonane oczyszczanie pozwoli na zniwelowanie niedoskonałości, ma działanie antybakteryjne oraz świetnie wspomaga codzienną pielęgnację. Nowoczesna dermatologia pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów w krótkim czasie.

Wakacyjne odmłodzenie

Lato to czas, gdy chcemy wyglądać atrakcyjnie i zachwycająco pod każdym względem. Nie dotyczy to tylko kwestii stroju czy uczesania, ale także kondycji naszej skóry. Przed wyjazdem na upragniony urlop warto odwiedzić dermatologa i zasięgnąć porady. W przypadku, gdy walczymy z pojawiającymi się zmarszczkami i pierwszymi oznakami starzenia się cery, do rozważenia jest zabieg wypełniania niedoskonałości za pomocą kwasu hialuronowego. Taka czynność zazwyczaj daje natychmiastowy i trwały efekt, a my możemy cieszyć się nienagannym wyglądem przez długi czas. Dzięki dermatologii odejmiemy sobie lat i na nowo poczujemy się dobrze we własnym ciele.

Gładka skóra dla większego komfortu

W wakacje najczęściej wybieramy się nad morze bądź jezioro, gdzie korzystamy z uroków pięknej pogody i możliwości ochłodzenia się w wodzie. Podstawowym strojem w takiej sytuacji jest bikini, które eksponuje znaczną część naszego ciała. Jak wiadomo, na plaży najlepiej prezentuje się gładka skóra, dlatego obowiązkową czynnością jest woskowanie. Możemy wykonać je profesjonalnie u dermatologa, dzięki czemu mamy gwarancję trwałości uzyskanego efektu przez długi czas. W ten sposób poczujemy się komfortowo w każdej sytuacji, nie tylko na plaży, ale także podczas codziennych obowiązków.

A R T Y K U Ł S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE