Jak wybielić zęby w domu?

Jak wybielić zęby w domu?

Na kolor naszych zębów wpływa bardzo wiele produktów, które codziennie spożywamy. Zagrożeniem dla śnieżnej bieli są nie tylko papierosy. Perłowego uśmiechu skutecznie pozbawia nas także codzienna filiżanka porannej kawy, czy herbaty. Nie wszyscy wiedzą, że niekorzystnie na barwę zębów wpływają też owoce leśne, napoje gazowane, słodycze, a nawet sosy, którymi doprawiamy posiłki.

Profesjonalne wybielanie zębów, które pomoże nam zwalczyć te przebarwienia, to niestety wydatek od 1000 złotych wzwyż. Na niewielkie zmiany w kolorze uzębienia, polecamy natomiast sprawdzone przez naszą redakcję, dwa domowe sposoby wybielania.

Skórka od banana

Ta metoda jest zdrowa i bezpieczna dla naszych zębów. Skórka od banana zawiera bowiem cenne dla nas witaminy i minerały i nie powoduje ścierania się szkliwa (jak ma to miejsce w przypadku niektórych popularnych metod domowego wybielania zębów, np. solą, czy sodą oczyszczoną). Jak wybielać zęby skórką od banana? To dziecinnie proste.

1. Zjedz banana i nie wyrzucaj skórki.

2. Umyj zęby (najlepiej jest myć zęby ok. 20 minut po posiłku).

3. Weź kawałek skórki od banana i przecieraj nią zęby przez ok. 2 minuty.

4. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu, rano i wieczorem. Po niedługim czasie, powinieneś zobaczyć efekty.

Mieszanka truskawki i proszku do pieczenia

Metoda ta czerpie z korzyści płynących z natury, ale zaleca się ją raczej rzadko (raz na miesiąc) i tylko w sezonie na truskawki. Jej zbyt częste stosowanie może być bowiem szkodliwe dla szkliwa zębów. Jak wybielić zęby tą metodą?

1. Zgnieć truskawkę w małej miseczce.

2. Dodaj do niej odrobinę proszku do pieczenia i wymieszaj.

3. Nałóż mieszankę na szczoteczkę do zębów i „myj” nią przez kilka minut zęby.

4. Po „zabiegu” wypluj mieszankę i przepłucz usta i szczoteczkę wodą.

5. Na koniec umyj zęby zwykłą pastą.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE