Jak użytkować sprzęt AGD, aby służył nam przez lata?

Jak użytkować sprzęt AGD, aby służył nam przez lata?

Żaden sprzęt nie jest wiecznotrwały; awarie i usterki są naturalnym następstwem jego wieloletniego użytkowania. Można jednak opóźnić nieuniknioną awarię przestrzeganiem kilku ważnych zasad. Poniższe wskazówki stosują się do konkretnych artykułów gospodarstwa domowego: lodówki, pralki oraz odkurzacza.

Lodówka a ciepło

Bardzo często przy aranżowaniu kuchni kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi – rozmieszczenie poszczególnych mebli i sprzętów ma cieszyć oko i zachęcać swoimi walorami wizualnymi do przebywania w tym miejscu. Ale efektowny i estetyczny wystrój to nie wszystko. Decyzja o tym, gdzie usytuować lodówkę, powinna być podyktowana w pierwszej kolejności względami praktycznymi. I nie chodzi tu jedynie o wygodę. Pamiętaj, aby postawić lodówkę możliwie najdalej od kuchenki i piekarnika. Ciepło emanowane przez te urządzenia spowoduje intensywniejszą pracę lodówki, a co za tym idzie – narazi ją na szybszą awarię.

„Tańcząca” pralka

Jeśli twoja pralka podczas wirowania podskakuje, obija się o ściany i przemieszcza się, zadbaj o to, aby ją odpowiednio wypoziomować. Być może problem tkwi w niewłaściwie uregulowanych nóżkach bądź nierównym podłożu. Ale może być również skutkiem niezgodnej z instrukcją eksploatacji urządzenia, np. przeciążania bębna zbyt dużą ilością ubrań. W razie pojawienia się większych problemów, dotyczących np. konieczności wymiany konkretnej części urządzenia, warto zajrzeć tutaj: https://www.youtube.com/user/czesciagd?utm_source=vblog&utm_medium=artykulnablog&utm_campaign=vlogerzy&utm_term=north

Siła ssania w odkurzaczu

Jest ona wprost proporcjonalna do stopnia zapełnienia pojemnika na brud i kurz. Dlatego należy regularnie wymieniać worki. Zaniedbania z tym związane nie tylko obniżają skuteczność odkurzania, ale również przyczyniają się do obciążenia i przegrzania silnika. Pamiętaj również o tym, aby co jakiś czas wymieniać filtry.

Zepsuł ci się sprzęt?

Awarie sprzętu AGD zaistniałe tuż po upływie okresu gwarancyjnego nie należą w dzisiejszych czasach do rzadkości. Czy wynika to z zaniedbań ze strony producenta, czy może stanowi część polityki handlowej – trudno powiedzieć, zwłaszcza jeśli nie jest się obeznanym ze specyfiką budowy tego typu sprzętów. Większość osób w razie pojawienia się trudności technicznych wybiera jedno z dwojga: albo kupuje nowy sprzęt, albo też oddaje go do serwisu. Tymczasem wyłania się jeszcze jedno wyjście: można zabrać się za naprawę samemu, w pojedynkę.

I nie trzeba wcale być profesjonalistą, aby podołać temu zadaniu. W dobie internetu, w czasach, kiedy dostęp do potrzebnych informacji jest tak łatwy i szybki, pozyskanie odpowiedniej wiedzy, potrzebnej do przeprowadzenia samodzielnej naprawy, nie stanowi najmniejszego problemu. Jedną z witryn najbardziej godnych uwagi, jeśli chodzi o porady dotyczące samodzielnej reperacji sprzętu AGD, jest strona sklepu internetowego north.pl. Znajdziemy na niej nie tylko przydatne wskazówki i instruktaże, które krok po kroku objaśnią nam cały proces naprawy, ale również wszystkie niezbędne do niej części (jest ich aż ponad 12 mln!). Poza tym dowiemy się, jak użytkować sprzęt, aby zapobiegać ewentualnym awariom.

 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE