Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Styl nowoczesny, to trend, który nie nadaje się dla wszystkich. Zwolennikami tego typu urządzenia mieszkania na pewno nie zostaną osoby lubujące się w ornamentach, papilotach, romantycznych wzorach i sztukaterii. Fani nowoczesnego stylu stawiają bowiem na funkcjonalność powierzchni i wygodę jej użytkowania. Aby to otrzymać postulują zatem prostotę aranżacji i, co chyba najistotniejsze, wiele przestrzeni. Sądzisz, że ten styl odpowiada Twoim potrzebom? Przyjrzyjmy mu się zatem nieco bliżej.

Przestrzeń dla wolnego ducha

Jak największa ilość wolnego miejsca, to absolutnie podstawowa cecha charakteryzująca nowoczesny styl wystroju wnętrza. W pomieszczenie według niego urządzonym nie znajdziemy więc żadnego niepotrzebnego mebla, czy nawet dodatku. Aby otrzymać efekt większej przestrzenności wizualnej, w nowoczesnym budownictwie stawia się też na redukcję zbędnych „granic”, za które uważa się np. ściany oddzielające kuchnię od salonu. To właśnie z tego powodu, w niedawno powstałych blokach mieszkalnych, często można zaobserwować salon z aneksem kuchennym.

Dobra rada!
Jeśli chciałbyś optycznie powiększyć swoje mieszkanie i wizualnie dodać mu przestrzeni, nie musisz od razu burzyć. W takim przypadku, świetnie sprawdzą się bowiem lustra, które optycznie powiększą pokój. Pomieszczenie optycznie powiększy także odpowiednie oświetlenie – np. światła halogenowe, które, poprzez swój minimalistyczny wygląd, dodadzą mu także nowoczesności.

Po co komu komplikacje?

Aranżacja w nowoczesnym stylu stawia na opakowany w estetykę pragmatyzm. Z tego względu, w nowoczesnym wnętrzu, znajdziemy meble i akcesoria o prostych kształtach geometrycznych. Nie uświadczymy tam również zbyt wielu ozdób – kilka kwiatów lub zamknięte w niezbyt wymyślnych ramach współczesne obrazy albo rodzinne zdjęcia z wakacji, fanom nowoczesnego stylu w zupełności wystarczą.

Nikt nie mówił, że nie będzie przytulnie

Prosty, nastawiony na pełen minimalizm design nie oznacza jednak, że nowoczesne wnętrze nie może być przytulne. Całym sekretem takiego urządzenia mieszkania są bowiem ciekawe połączenia barw i nietypowe materiały. Do wykończenia nowoczesnego wnętrza stosuje się bowiem całą gamę różnorodnych tworzyw – od drewna, po metal. Dozwolone jest niemal wszystko, co tylko odpowiada naszej artystycznej, acz minimalistycznej wizji swojego lokum.

Jeśli chodzi o kolory, w nowoczesnych wnętrzach stawia się na relatywizm. Z jednej bowiem strony, ten minimalistyczny styl jest ściśle utożsamiany z bielą, srebrem, błękitami, jasnym beżem i wszelkimi odcieniami zimnych barw, jednak z drugiej, zwolennicy nowoczesnego wystroju w swoich aranżacjach wnętrz często akcentują jedną żywą barwę lub stawiają na energetyczne kontrasty.

Zobacz kilka propozycji aranżacji wnętrza w nowoczesnym stylu.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE