Jak skutecznie zmotywować się do ćwiczeń?

Jak skutecznie zmotywować się do ćwiczeń?

Motywacja przychodzi i odchodzi, a cały klucz do sukcesu treningów polega przecież na systematyczności. Jak zatem wzbudzić w sobie motywację i utrzymać ją na takim poziomie, aby bez większych przeszkód zdobyć formę i piękną sylwetkę? Oto nasze propozycje:

Zainwestuj w treningi

Nic tak nie motywuje do ćwiczeń, jak… przeznaczenie na nie ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy ćwiczyć, ale niestety nasz poziom motywacji jest zaskakująco niski, wykupmy ograniczony czasowo karnet na siłownię lub skorzystajmy z usług prywatnego trenera. Warto też zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeznaczone na cel ćwiczeń pieniądze będą nas motywować do tego, abyśmy nie opuścili żadnego treningu, za który przecież przyszło nam słono zapłacić.

Wyznacz sobie cel

Przed przystąpieniem do treningu, zastanówmy się dokładnie dlaczego w ogóle chcemy go podjąć. Po odpowiedzi na to kluczowe pytanie, postarajmy się zwizualizować w wyobraźni moment, gdy udaje nam się obrany cel osiągnąć. Warto również zapisać sobie nasz cel oraz związane z nim skojarzenia i uczucia i zaglądać do tych notatek w momentach, gdy motywacja będzie nas powoli opuszczać.

Zaproś do ćwiczeń znajomych

Nic tak nie motywuje do ćwiczeń, jak miłe towarzystwo. Wtedy nawet ciężki trening staje się łatwiejszy i zwyczajnie nie jesteśmy skłonni w tak prosty sposób sobie go darować. Jeśli zatem zależy nam na efektywnym spaleniu zbędnych kalorii lub na poprawieniu sylwetki, pamiętajmy, by na wspólny fitness lub siłownię zaciągnąć chociaż jednego znajomego.

Włącz muzykę

Motywujące oddziaływanie muzyki na organizm zostało potwierdzone naukowo. Dlatego, jeśli nie możemy wykrzesać z siebie siły na to, aby zebrać się na siłownię lub iść pobiegać, warto włączyć motywacyjny muzyczny mix, najlepiej z równie motywującym tekstem, który z powodzeniem znajdziemy chociażby w Internecie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE