Jak rozwiązać problemy w związku?

Jak rozwiązać problemy w związku?

Jeśli masz wrażenie, że Twój związek zmierza ku rozstaniu (którego wcale nie chcesz), a rozmowy nie przynoszą skutku – może warto rozważyć terapie dla par?

Długoletni staż w związku

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach bardzo mało jest związków z długoletnim stażem. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ludzie w momencie pojawiania się problemów wolą się rozstać, rozwieść (w przypadku małżeństw) niż popracować nad sobą, nad komunikacją. Zanim jednak przejdziemy do tego, to warto sobie uświadomić jedną rzecz. Nad jakim związkiem warto pracować? Czy warto poświęcać się dla związku, kiedy jesteśmy z jakąś osobą pół roku? Czy, jeżeli po tym czasie coś się psuje, to warto iść od razu na terapię? Czy jednak nie? Oczywiście, że można. Prawda jest jednak taka, że najlepiej pracować nad związkiem wieloletnim, kiedy już naprawdę długo jesteście ze sobą (kilka lub nawet kilkanaście lat) i macie wspólną historię. Nad takimi związkami trzeba koniecznie popracować, zamiast od razu decydować się na rozwód. W tym przypadku dobra będzie terapia dla par.

Wizyta u psychologa i terapeuty

Bardzo wiele osób uważa, że wizyta u psychologa czy też psychoterapeuty to coś złego. Do takich miejsc chodzą tylko wariaci, którzy mają coś nie tak z głową. Jednak jest to jak najbardziej błędne myślenie. Osoby, które zjawiają się u takich specjalistów, są bardzo odważne, ponieważ wiedzą, że muszą poprosić o pomoc, chociażby w tym, aby móc wzajemnie się zrozumieć. Terapia małżeńska ma na celu pomoc osobom, które chcą zawalczyć, spróbować się dogadać. Taka terapia prowadzona jest chociażby w warszawskim gabinecie psychoterapeutycznym https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/terapia-par/. Specjaliści pomogą Wam nawzajem zrozumieć swoje potrzeby. Wspólnie,podczas wielu rozmów, dojdziecie do tego, co w Waszym związku się popsuło. Naprawdę warto podjąć tę walkę, chociażby ze względu na to, co kiedyś Was łączyło. Błędne myślenie, że tylko wariaci trafiają do psychologów, powoduje, że ludzie nie chcą walczyć o siebie, o swój związek, o swoją miłość. Dlatego warto zmienić takie myślenie i nastawić się na to, że dzięki takiej małżeńskiej terapii znowu będziecie szczęśliwi w związku.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Ból Podczas Stosunku: jak mu zaradzić?
Sprawność Seksualna: czy wiek ma na nią wpływ?
Walentynkowy Prezent: pokaż, jak kochasz
Antykoncepcja Hormonalna W Pigułkach: za i przeciw jej stosowania
Krążki Dopochwowe: czy warto ich używać?
Seks: jak poprawić doznania?