Jak przedłużyć trwałość zapachu perfum?

Jak przedłużyć trwałość zapachu perfum?

Perfumy to nieodzowny atrybut niemal każdej kobiety. Aby odnaleźć właściwy zapach, który oddałby naszą osobowość lub nastój, często potrafimy poświęcić mnóstwo czasu, pieniędzy i cierpliwości, a gdy już znajdziemy swój ideał, pragniemy, by pozostał z nami na dłużej. Jak więc wybierać i aplikować perfumy tak, aby były trwałe?

Kosmetyki wybieraj świadomie

Jeśli chcesz, aby Twój zapach był trwały, kupuj odpowiednie pachnidła. Na rynku do wyboru jest wiele kosmetyków nadających ciału zapach, jednak nie zawsze wiemy jak je dobierać. Najtrwalsze, czyli te o największym stężeniu olejków zapachowych, są oczywiście perfumy (napis na produkcie: parfum). Kolejne w „hierarchii” pachnących kosmetyków są wody perfumowane (eau de parfum – EDP) i wody toaletowe (eau de toilette – EDT). Zawierają one mniejsze stężenie olejków zapachowych, a większą zawartość innych składników, np., jak sama nazwa wskazuje, wody. Jeśli więc zależy Ci na długotrwałym zapachu, uważnie czytaj etykiety i wybieraj kosmetyki o większym stężeniu olejków.

Pryskaj perfumami bezpośrednio na skórę

Perfumy aplikuj bezpośrednio na skórę, pozwalając im spokojnie w nią weschnąć. Kobiety często rozcierają nałożone już na skórę np. szyi perfumy nadgarstkami lub dłońmi, w ten sposób automatycznie zmniejszając ich trwałość. Zamiast więc rozcierać zaaplikowany już produkt, który „ścieka” ze skóry – najprawdopodobniej z powodu zbyt bliskiej odległości między aplikatorem, a skórą, odsuń aplikator od skóry na większą odległość i pozwól zapachowi w nią wniknąć. Pamiętaj również, że zapach będzie trwalszy, jeśli nałożysz go na wypielęgnowane i nawilżone ciało.

Aplikuj zapach na ukrwione miejsca na ciele

Zapach perfum potęgowany jest przez ciepło, jakie wytwarza nasza skóra. Woń ulubionego kosmetyku będzie więc trwalsza, jeśli zaaplikujesz go na dobrze ukrwione miejsca na ciele, czyli na te, które szybko się nagrzewają. Dlatego, perfumami zawsze pryskaj: kark, szyję, nadgarstki, okolice między piersiami i za uszami oraz zagłębienia pod kolanami.

Stosuj triki przedłużające trwałość zapachu

Istnieje też kilka sprytnych trików, po zastosowaniu których, Twój zapach będzie bardziej trwały. Są to:

  • spryskiwanie perfumami włosów – włosy świetnie wchłaniają wszelkie zapachy. Niestety często można po nich wyczuć np. palenie papierosów lub przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. Wykorzystując jednak tę właściwość włosów, warto pamiętać, aby przed wyjściem z domu lekko skropić je perfumami – w ten sposób, będzie się z nich delikatnie unosił zapach kosmetyku.
  • używanie zapachowych linii kosmetycznych – używanie kilku produktów o tym samym zapachu – np. dezodorantu, balsamu i mgiełki do ciała oraz wody toaletowej, jakie często oferowane są klientom, sprawi, że zapach będzie intensywniejszy i trwalszy.
  • wchodzenie w zapachową „mgiełkę” – to stary sposób na piękny zapach ciała. Wystarczy spryskać perfumami przestrzeń przed sobą na kształt okręgu i po chwili… w niego wejść. Mówi się, że w ten sposób zapach lepiej wnika w skórę, przez co jest trwalszy i dłużej się utrzymuje.
  • nakładanie perfum na uprzednio natłuszczoną powierzchnię skóry – perfumy będą trwalsze, jeśli przed naniesieniem ich na skórę, lekko zwilżymy ją olejkiem, oliwką, balsamem lub tłustym kremem. To sprawdzony sposób aplikacji pachnideł, kultywowany w kosmetycznym świecie od wielu lat.
Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE